העובד (לא רק) שלך

25 באוגוסט 2011 מאת: ארז הדס-זוננשיין

העובד שלכם

מזל טוב, העסקת עובד חדש. ביום הראשון אתה מראה לו איפה הוא ישב, "זה המחשב, זה העכבר", ואז אתה עושה לו סיור. מראה לו את החדר של המעצבים, ממשיך לחדר של המתכנתים, משם לוקח אותו לחדר של כתבי התוכן וחזרה לשולחן העבודה שלו. בחוזה, חייבת אותו לעבוד אך ורק בשבילך, אבל האם זה באמת ימנע ממנו לעבוד "מהצד"?

מקומות עבודה רבים מציינים בחוזה ההעסקה כי העובד מנוע מלבצע עבודות עבור חברות אחרות ולא משנה אם זו חברה מתחרה או לא. בפועל, אסור לנו המעסיקים, בין אם מנהל החברה או ראש הצוות, להתמם ולחשוב כי העובד שלנו הוא רק שלנו ולא מעניק שרותים זהים גם לחברות אחרות בזמנו הפנוי. והשאלה הנשאלת היא: האם אנו רוצים להילחם בכך?

בראש ובראשונה המעסיק תמיד יגיד ובצדק כי הוא משלם לו משכורת כדי שהוא יהיה מרוכז 9 שעות ביום (לפחות) אך ורק בפרוייקטים של החברה. אבל בואו נחשוב רגע מה ההשלכות של עובד אשר מתעסק כל הזמן בתחום ספציפי:

 

 

  • לפני הכל ברור לכל דעה כי זה רק עניין של זמן עד אשר הוא יתעייף מהתעסקות באותם הפרוייקטים בלבד
  • עבודה קבועה אל מול אותם הגורמים באופן קבוע היא חלק נוסף הגורם לעייפות החומר
  • והנורא מכל: יכולת הלמידה שלו לתחומים חדשים תהיה מוגבלת מאוד כי אתם צריכים אותו לתחום מאוד ספציפי ובכך מונעים ממנו לחשוב ולהתפתח בתחומים חדשים

איפה עובר הגבול?
הגבול עובר לדעתי כאשר העובד שלך עסוק בזמן שעות העבודה במשרד בנושאים אשר קשורים ללקוחות הפרטיים שלו. בין אם הוא כותב קוד, עורך תמונה או מנהל שיחת טלפון עם לקוח.
הדרך למנוע את זה היא קודם כל ליצור אמון הדדי, ואחת הדרכים ליצור זאת היא להבהיר כי אין בחוזה סעיף אשר יימנע ממנו לעבוד כפרילנסר עבור לקוחות פרטיים. אך עם זאת להבהיר כי לעבוד עם מתחרים או בשעות העבודה (לרבות שיחות טלפון או מסנג'ר) אינן מקובלות כלל.

אז למה שלא תעסיקו פרילנסר?
כי העובד שלכם מגיע כל יום לתשע שעות עבודה ואתם נמצאים בראש הפירמידה בסדר העדיפויות שלו. הוא לא ייקח יום חופש כדי לסיים עבודה ללקוח שלו, הוא תמיד יעדיף את מקום העבודה שהענקתם לו על פני כל לקוח אחר.

מה הן היתרונות בקו מחשבה שכזה?

  • העובד שלך יילמד דברים חדשים שאינך יכול לספק לו. כמה שאתה חושב שסביבת העבודה שלך מאתגרת ומעשירה, אצל מישהו אחר הוא ילמד תמיד משהו חדש שלא למד אצלך
  • תהיה לו הכנסה נוספת ובכך תקטין את הסיכוי לדחיפות בה העובד יבקש העלאה בשכר

זכרו כי ייתכן שהעובד שלכם עשוי לעבוד על פרויקטים פרטיים משלו, והרי דבר זה שווה ערך לעבודה אל מול לקוח אחר. אני בטוח כי ישנם עוד יתרונות רבים אך המטרה היא להבין כי העובד שלכם, הוא לא רק שלכם ואין דרך למנוע זאת, ולכן רצוי להגיע לפשרה והבנה שתתאים לשני הצדדים. כך כולם ירוויחו.

מופיע בקטגוריות: כללי
תגיות: ,

האפשרות להגיב סגורה.

ה