חדל קשקשת ברשת 1

15 בינואר 2008 מאת: ארז הדס-זוננשיין

אני מאוד אוהב את דה מרקר, באמת. הם נותנים סקירות לכל המתרחש בשוק בזמן אמת ברוב המקרים. לפעמים, כמו במקרה של אינקדימייל וגוגל, אפשר היה לקרוא את הידיעות בנושא, בבלוגים בחו"ל 48 שעות לפני שהמרקר סימן את הידיעות הללו. אבל יש דברים שמרגיזים אותי וזו בורות ושטויות שכדאי להרחיק מעיתון כלכלי.

קראתי הבוקר את הכתבה של מעיין כהן, אל תתאהבו בכשלונות, בה היא מביעה את דעתה על צעדיה של וואלה אל עבר שיתוף פעולה עם יאהו. כאשר אני קורא משפט כמו "בדואר היא הצליחה", כלומר במערכת הדוא"ל שלה וואלה צלחה, אני מזדעזע. זה שיש לחצי מיליון ילדים מייל בוואלה זה אומר שהיא הצליחה? גם לי יש תיבה בוואלה שמשמשמת אותי אחת לחצי שנה בכדי לשפוך לשם עוד קצת זבל בנוסף לזה שוואלה דואגים לשלוח לי. זו הצלחה?! לאותו המוצר שוואלה כינתה "ווב 2.0" קוראים הצלחה?

ההמשך לכתבה מאכזב לא פחות: "..השקעת כמה שנים וכמה מיליונים טובים בפיתוח" היא כותבת על מנוע החיפוש. תרשו לי לרענן את זיכרונכם, ואת זה של מעיין בפרט, כי וואלה רכשו את האלגוריתם של אלטה-ויסטה, מנוע החיפוש שהיה למוביל בסוף שנות התשעים ונקנה ע"י יאהו. האלגוריתם של אלטה ויסטה מוצע למכירה לכל דורש כך שוואלה נדרשו לבצע מספר התאמות לעברית, בלבד. אם אכן וואלה השקיעו מיליונים בפיתוח מנוע החיפוש, כלומר בפיצ'רים קטנים נוספים, אני מציע להם להחליף את המתכנתים. כבר שמתי לב שהפורטלים בארץ אוהבים להשיק מוצרים חדשים "בסכום של כמיליון שקל" מה שרחוק מהמציאות.

כבר מספר שנים שאני לוקח בערבון מאוד מוגבל את הנאמר באמצעי התקשורת השונים. ניכוותי על בשרי עם אמצעי תקשורת המעוותים את המציאות וזה בדיוק מה שקרה כאן. אני חושב שאם אני משקיע בקריאת הכתבות והמאמרים של דה מרקר במיוחד בשעה תשע וחצי לפנות בוקר, מגיע לי קצת מידע אמין ואיכותי.

מופיע בקטגוריות: כללי
תגיות: ,

תגובות

6 תגוובת על ”חדל קשקשת ברשת 1“
 1. אני באמת תוהה לגבי סוד ההצלחה של מערכת הדואר של וואלה. מה האינטרס להשתמש בה כאשר ג'ימייל מתורגם לעיברית?
  לוקאל פטריוטיזם? הצמדות לישן ואהוב?

 2. 1. גם אני אוהב את הכתבות של דה מרקר.

  2. הצלחת לשכנע אותי שהצדק איתך והכתבת טעתה.

  2. אם אני לא טועה היה סיפור בין בלוג "מאבד תמלילים" לבין הכתבת מעיין כהן, אם אני לא טועה, הם מאד העליבו אותה…

 3. 1. גם אני אוהב את הכתבות של דה מרקר.
  2. אם אני לא טועה היה לכתבת הזו סיפור עם בלוג מאבד תמלילים שהעליבו אותה. אתה היית עדין.

 4. אופס…. הכנסתי בטעות שתי תגובות (עכשיו 3) מתנצל, אני חדש פה.

 5. עוד לא קראתי דהמארקר הבוקר, אבל בתשובה לשאלתך, חצי מיליון ילדים שמשתמשים בישראל באפליקציית דואר רשת זו הצלחה. ולא משנה שאישית אני לא אוהב את המערכת.

ה