זיפזופ מחירים בזאפ

14 בדצמבר 2007 מאת: ארז הדס-זוננשיין

בחודש האחרון אני עסוק במעקב אחרי מכשיר סלולרי של חברת נוקיה מדגם E65, תעיד על כך זוגתי לחיים ואמיתי טויטו שמקבל ממני כל יום עדכון על שינוי במחיר. הסיבה לכך שהם מקבלים עדכון יומי על המחיר היא כי החנויות מורידות את המחיר כל יום ולו בשקלים בודדים. כנראה השיקול הוא כי הן רוצות להופיע ראשונות ומוכנות לוותר על מספר שקלים. כמובן שלי אין בעיה עם כך, אחרי הכל אני הצרכן שמרוויח מכל הסיפור.

אלא שאתמול בבוקר, כהרגלי בקודש, נכנסתי לעמוד המוצר בזאפ בכדי לבדוק את השוואת המחיר וחשכו עייני, נראה היה כי החברות נתנו יד אחת והחזירו את המחירים המקוריים. כלומר, חברה שעד שלשום הציעה את המוצר במחיר מופחת מ-1700 ש"ח, מציעה אותו מאתמול בלמעלה מ-2000 ש"ח! גוגל מתעדכן בעמודים של זאפ כמעט מידי יום והנה ההוכחה שהוצאתי מהזכרון מטמון.

החלטתי להיכנס לאתרים עצמם ולבדוק את המחירים. גיליתי שהאתר MOBITOV אשר כתוב בזאפ עם המחיר 2100 בעצם מוכר את המוצר ב-1696 ש"ח. ומסתבר שחברת CELLNOW שכתובה בזאפ עם המחיר 1730 ש"ח מציעה את המכשיר באתרה בתמורה ל2100 ש"ח. יכול מאוד להיות שבמקרה הזה מדובר בתקלה טכנית למרות שהמחירים נקבעים ע"י החנויות, אבל השאלה היא מה קרה שביום אחד נמחקת תחרות המחירים? מה גם שבזאפ עצמו אפשר לראות בהיסטוריית המחירים כי חברת אומגה פונס שמציעה, נכון לרגע זה, את המוצר עבור 2100 ש"ח בזאפ, הורידה לפני יומיים את המחיר ל-1700.

לצערי האמינות של זאפ, לפחות בעייני, נפגעה ביממה האחרונה. זכרתי כי זאפ משתפת פעולה עם "אמון הציבור" אבל אני כבר לא רואה את התו באתר על אף ש"אמון הציבור" מצביע כי זאפ כן שותפה. פניתי לזאפ, כאשר תגיע תגובה אני אפרסם אותה או טראקבק מהבלוג שלהם. עצוב.

מופיע בקטגוריות: כללי
תגיות: ,

תגובות

6 תגוובת על ”זיפזופ מחירים בזאפ“
 1. מאת אמיתי טויטו:

  רק לפני שאתה מסיק מסקנות חפוזות, תתקשר לזאפ ותשאל לעניין. חייב להיות להם הסבר הגיוני לעלייה הפתאומית.

 2. לא הסקתי שום מסקנה, אני רק מספר על מה שקרה וזכותו של כל צרכן לדעת

 3. מאת אבים:

  מכשיר מעולה, אגב. אתה מאוד תהנה ממנו.
  אני אגב ממליץ על חנות בשם תיק תקשורת אני לא קשור אליהם אבל המחירים טובים והשירות מעולה עד נפלא. אני הגעתי אליהם דרך זאפ.

  http://tikcom.co.il/sg_product~nokE65u~25~149.htm

 4. כן, יצא לי להשתמש בו אבל נראה לי שבדקה ה90 אני אעשה תפנית חדה ל-61 כי יש לו מסך גדול יותר ומקלדת וזה מאוד מאוד יעזור י בכתיבת מיילים

ה