שיחות חינם בקניון עזריאלי

16 באוגוסט 2007 מאת: ארז הדס-זוננשיין

לא מזמן כתבתי על האולטימטום שהציב משרד התקשורת בפני החברות הסלולריות להיערך לניידות המספרים בין החברות השונות. גם כעת ברבעון האחרון של השנה אני ממליץ לכם להישמר לנפשותיכם ולא להתפתה למבצעים המיוחדים שמציעות החברות הסלולריות. בתחילת הרבעון הבא אנחנו נהיה עדים ל"מלחמה" (לפני שנה וחצי לא הייתי חושב לשים מרכאות) אמיתית על הלקוחות ובהמשך כולי תקווה כי גם המחירים של המכשירים יוזלו באופן ניכר.

כבר היום התוצאות למגפה הסלולרית שהולכת וגוברת מורגשת מאוד בזירה העסקית, מידי יום מתפרסמות כתבות רבות בתחום, רק במדור הייטק של דה-מרקר תוכלו למצוא כתבות רבות תחת התגיות iphone סלקום ו-סלולר . אני מניח כי בעלי הממון ירצו להשקיע בתחום הסלולר עוד ועוד ולעשות הכל על מנת לעקוף את הבעלות של חברות הסלולר על השיחות הקוליות, ולאפשר שימוש נרחב יותר באמצעים טכנולוגיים שונים כמו WIFI. היום (15/8) התפרסמה כתבה בנענע על הפירצה המאפשרת התקנת תוכנת SKYPE ב-IPHONE של אפל שהיה חסום לשיחות קוליות שלא באמצעות ספק סלולרי. אין ספק כי סקייפ נחשבת כבר היום להצלחה מסחררת וימים עוד יגידו בחשבון הבנק של החברה.

אני מעריך את הצעד הנבון של קבוצת עזריאלי שרישתה באינטרנט אלחוטי את הקניונים שברשותה. כך גם סניפי מקדונלדס, ארומה ובתי קפה קטנים שמבינים את הצורך של אנשים להיות זמינים ובחינם. אם כבר מדברים על מקומות המאפשרים רשת אלחוטית חשוב לציין את מיזם wefi המאפשר לכם להוריד תוכנה הסורקת בזמן אמת נקודות אלחוט בקרבת מקום. מאחר ובזמני הפנוי עשיתי QA לתוכנה ולכן נחשפתי לרעיונות עתידיים, אני אשתף אתכם במידע הרלוונטי.

הבעיה הגדולה ביותר של ראוטר ביתי באזור מגורים הוא חוסר השיתוף. תוכנת ה-WEFI תאפשר לכם להשאיל חיבור ברוחב פס מוגבל ולזמן מוגבל. בנוסף, הנקודות מוצגות על גבי מפה ולמעשה גם נוצרת כאן רשת חברתית זמנית עפ"י אזורים בהם אתם נמצאים. למעשה, אם אתם יושבים בארומה ורואים מישהו\י שמוצא\ת חן בעיניכם, תוכלו לדבר איתה\ו בלי מאמץ ניכר. בעתיד תוכלו לקבל המלצות על מקומות בילוי באזור בו אתם נמצאים, כספומטים, המלצות על מזון במסעדה וכו'. המיזם המקסים הזה שאמור להביא להגדלת כמות נקודות האלחוט בארץ ובעולם נמצא תחת חסותו של יוסי ורדי, איך לא, ששותף בחברת פרינג שגייסה לא מזמן סכום מכובד. מי שרוצה עוד מידע על פרינג מוזמן לצפות בכתבת וידאו של נענע.

דבר נוסף שלא קשור לפוסט הוא הבלוג החדש של אמיתי טויטו שקיבל חסות תחת הדומיין שלי. אמיתי, למי שלא יצא להכיר, הוא האיש שעומד מאחורי פיתוחים טכנולוגיים שונים בתפוז ובפרט מאחורי OK, המוצר הטכנולוגי האחרון.

מופיע בקטגוריות: כללי
תגיות: , ,

תגובות

4 תגוובת על ”שיחות חינם בקניון עזריאלי“
 1. מאת תומר:

  יש לך קשרים בחברה שמאחורי wefi? תוכל בבקשה לשאול אותם אם מתוכננת גירסאות ללינוקס ולמחשבי כף יד? אפילו גרסת בטא הולך.

 2. שלחתי בקשה לאחד האנשים שאני מכיר בחברה, אני מקווה שהוא יתפנה לענות לך

 3. מאת ללא שם:

  כן מפתחים ממש כרגע ל Mobile

  Go WIFI- Free internet :)

 4. מאת עמית:

  להלן התגובה הרשמית מ- WeFi …
  אנחנו עומדים לתמוך בכל הפלטפורמות שמאפשרות חיבור WIFI, שזה אומר WINDOWS, כרגע XP ובגירסת אלפא פנימית גם VISTA
  MAC כבר בפיתוח וישוחרר בסביבות נובמבר
  WINDOWS MOBILE כבר נמצא באלפא פנימית וישוחרר לבטא עוד כחודשיים, SYMBIAN במהלך 2007.
  כרגע אין לו"ז לגירסת LINUX כי מספר המשתמשים של LINUX על LAPTOPS הוא יחסית קטן ואנחנו לא יכולים כרגע לתמוך בכך.
  אבל אנחנו תמיד נשמח לשמוע בקשות והצעות מאנשים, ואם יצטברו דרישות ל- LINUX נתעדף בהתאם. אתם מוזמנים לכתוב ל- info@wefi.com בכל שאלה והצעה.

  מקווים לראות את כולכם מחוברים ל- WeFi !

  עמית

ה