4 סימנים שהאקרים פרצו למערכות המידע בחברה

פריצה למערכות המידע בחברה שלכם עלולה להסב לכם נזק רב. כדי למנוע את הנזק, חשוב קודם כל להבין האם פריצה כזו התרחשה, ואם כן יש לטפל בה במהירות האפשרית. כמובן, האפשרות הטובה ביותר היא למנוע את הפריצה הזו עוד לפני שהיא מתרחשת, ואת זה תוכלו לעשות רק בליווי של חברת אבטחה מובילה. אנחנו כאן כדי לתת לכם את כל המידע בנושא.

 

פריצה למערכות המידע

פריצה למערכות מידע היא אירוע שפוקד לא מעט חברות. גם אם התרחיש הזה נראה לכם בלתי סביר, ככל שהמידע בחברה שלכם הוא מידע רגיש יותר, כך האיום עליכם הוא יותר גבוה. אפשר כמובן למנוע את הפריצות הללו אם מאבטחים את הרשת בצורה הנכונה, אולם קודם, הנה כמה דרכים שיעזרו לכם לזהות פריצה כזו.

בדיקות חדירה

בדיקה חיצונית

הדרך הראשונה לזהות פריצה מהסוג שעליו דברנו היא על ידי בדיקות חדירה. הבדיקות הללו נערכות על ידי חברה חיצונית שמתמחה באבטחת מידע והן יכולות להצביע בצורה מדויקת על סוג הפריצה, מתי היא ההתרחשה, ומה בדיוק היה הכשל שאפשר לפורצים להגיע אל מערכות המידע. לביצוע של בדיקת חדירה יש לקבל שירות רק על ידי חברה מקצועית שמומחית בתחום.

 

האטה בקצב של המערכות

השתלטות של גורמים חיצוניים על מכשירים גורמת להאטה בקצב שלהם. במכשירים סלולריים ניתן לראות את זה כאשר קצב צריכת הסוללה לפתע עולה בצורה בלתי סבירה. במחשבים, סוללה היא לא משהו שאנחנו שמים לב אליו, אולם אם לפתע אתם שמים לב שמערכות המידע שלכם עובדות בצורה הרבה יותר איטית, כדי לבדוק האם יש עוד מישהו שמשוטט בתוך המערכות שלכם.

 

אובדן של מידע

נתון נוסף שעלול להצביע על פריצה למערכות המידע שלכם והא אובדן של מידע שאתם לא רואים דרך אחת להסביר אותו. מערכות מידע אמינות אמורות לשמור על המידע שלכם, וכל עוד לא מחקתם באופן אקטיבי מידע, אין שום סיבה שהוא לא יהיה היכן שהוא צריך להיות. אם אתם מזהים היעלמות של מידע בלי שיש לכך סיבה הגיונית, כדאי לבדוק האם ייתכן שיש מי שנמצא בתוך המערכות שלכם.

בדיקות חדירה

קבלת איומים

אפשרות נוספת היא קבלה של איומים על ידי גורמים חיצוניים. הגורמים הללו יכולים להצביע בפניכם על מידע שהם שאבו מהמערכות שלכם, ולדרוש בתמורה לכך משהו מסוים. חשוב להבין שלא תמיד האיומים הללו מגובים בפריצה אמיתית, אולם במקרה שאתם מקבלים איום ורואים שהשולח מחזיק במידע רלוונטי, בדקו האם יכול להיות שהוא באמת הצליח להיכנס אל מערכות המידע שלכם.

 

לסיכום

לא מעט חברות סבלו בשנים האחרונות מפריצה אל מערכות המידע שלהן. הסימנים שעלולים להצביע על פריצה כזו הם האטה בקצב של המערכת, קבלת איומים חיצוניים או אובדן מידע. אפשר גם לבצע בדיקת חדירה שתאשש את החשד.

בדיקות חדירה

רוצים גם אתם להגיע לטופ ?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אהבתם את המאמר ? שתפו ברשתות החברתיות

מאמרים וכתבות נוספות

השאירו תגובה