פייס טו פייסבוק

25 בספטמבר 2007 מאת: ארז הדס-זוננשיין

לפני חודש אחד בלבד נרשמתי לפייסבוק, אני לא ממהר להירשם לאתרי טכנולוגיה חדשים ובטח לא לכאלה המבקשים ממני להביא את החברים. שנייה אחרי שנרשמתי, יצאתי ולא חזרתי, עד לשבוע שעבר כאשר אמיתי טויטו טען שברגעים הראשונים הוא באמת לא הבין מה כולם מתלהבים, אבל אחרי שהוסיף כמה חברים ההנאה לא איחרה לבוא. "תוסיף תוסיף" הוא אמר לי, "אתה תראה כמה הרשת הזו שונה מאחרות". אז הוספתי אותו ואחרי דיון קצר סיכמתי את פייסבוק מנקודת המבט שלי: עוד רשת חברתית שבה אתה יכול לראות מה חברים שלך עושים. אמיתי נאלץ להסכים גם עם הטענה שלי כי האתר הזה נועד לזמן הפנוי בעבודה.

עם כל הכבוד לרשתות החברתיות הללו, אני מגלה כי אני לא בנאדם אינטר-חברתי, לפחות לא בקנה המידה אשר האתרים הללו היו רוצים שאהיה. יש לי בלוג ובו אני כותב את הפוסטים שלי, יש לי משתמש בלינקד-אין בשביל הפרופיל העסקי וגם על זה הייתי יכול לוותר. היחיד שעשיתי בו שימוש הוא הקפה, וגם זה בשביל לחלק כוכבים ברוב המקרים.

אבל פייסבוק הוא באמת משהו מיוחד, הוא נותן פעילות מגוונת לגולשים החברותיים אבל השאלה היא "עד מתי?", עד מתי הוא יחזיק מעמד. אחד היתרונות הבולטים של תחום הרשתות החברתיות היא ההזדמנות של חברות לעשות כסף על חשבון הרשתות. פייסבוק מאפשר זאת במגוון דרכים ולו רק בזכות האפשרות לפיתוח אפליקציות.

אבל כמה זמן הוא באמת יוכל להחזיק? בסופו של דבר כל כרטיס אישי ברשת חברתית כזו או אחרת הוא בלוג בפני עצמו. אתם מזינים את הפרטים האישיים שלכם, כותבים פוסטים, מוסיפים את הפליקר שלכם ושאר האפשרויות קימות בווידג'טים. נכון, קצת יותר מסובך ויקר ליצור בלוג וורדפרס שיכיל את כל הרשתות החברתיות הקיימות, אך אם יש לכם בלוג, עדיף להשקיע בו מאשר בעוד עמוד ברשת חברתית.

המטרה הסופית תהיה יצירת אתר שירכז בתוכו את כ-ל המאפיינים שלכם מכ-ל הרשתות החברתיות בהן אתם חברים. ה-meebo של הרשתות החברתיות. אלא שכבר היום קוראים לו בלוג. נדמה לי שהעתיד של פייסבוק ושאר הרשתות החברתיות זהה לעתידה של סקנד-לייף: מוזר, טרנדי ורווחי לתקופה קצרה בלבד.

עדכון: מזל טוב למיליונר החדש מפייסבוק

מופיע בקטגוריות: כללי
תגיות: , ,

תגובות

תגובה אחת על ”פייס טו פייסבוק“
  1. מאת שי שלוש:

    אולי אתה צודק …

    שי

ה