פעילי רשת – למען החטופים

4 בספטמבר 2007 מאת: ארז הדס-זוננשיין

כשפעילי רשת רוצים להעלות נושא לסדר היום הם יודעים טוב מאוד איך לעשות זאת. הם כותבים ים של פוסטים, דואגים שהחברים שלהם בנרג' וטמקא יפרסמו כתבה קטנה וגם לה יוצרים פוסטים נוספים כדי שהנושא לא ירד מסדר היום. כך עשו בנושא חוק הצנזורה לדוגמה.

תהיתי בשבוע האחרון מדוע לא מושקע מאמץ זהה לקידום תוכן ומידע על החיילים השבויים. למה פעילי רשת לא משתפים פעולה ומקימים אתרים כדי שהעולם לא יוכל להתעלם מעצם העובדה שישנם שלושה חיילים ישראלים שנחטפו על-ידי ארגון טרור ולאף אחד בעולם לא אכפת פרט לנו.

אני חושב שהאחריות לא נופלת מממשלת ישראל כך שדרוש קמפיין אינטרנטי שיעלה עוד יותר את הנושא על סדר היום הציבורי. אני אשמח לשמוע על רעיונות שיכולים לקדם את הבאז האינטרנטי בנושא, בין אם אתם בוני אתרים, בעלי בלוג, מקדמי אתרים, חברת פרסום, מנהלי פורום או אם יש לכם רעיון שיכול לתרום אני אשמח לשמוע את דעתכם כדי להזיז עניינים.

מופיע בקטגוריות: כללי
תגיות: ,

תגובות

4 תגוובת על ”פעילי רשת – למען החטופים“
 1. מאת חנן כהן:

  פשוט מאד. כי שחרור החטופים הוא מהלך דיפלומטי שלא יעזור לו לחץ בינלאומי. גם קשה לשכנע את העולם שהישראלים מסכנים כשהם הורגים ילדים שמשחקים תופסת.

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3444885,00.html

 2. אולי כי בנושא חוק הצנזורה "פעילי הרשת" הם צד בעניין? אולי כי בנושא הזה יש מטרה ברורה ודרישה ברורה? בנוגע לחטופים (אפשר כבר לומר שבויים או שתתחלחלו?), האם הדרישה היא ליצור מודעות בעולם ? לדרוש מממשלת ישראל להתפשר? מה בדיוק?

  הסיבה שזה לא קורה היא שאין דרך למצוא מיקוד. חבל, אבל זה כך. הרעיון היחיד שיש לי הוא לבקש מבלוגרים ואחרים לחתום באזכור של הנושא (כמו שעושים, למשל, בסוף הקומיקס "עדה חתונזה" בוואלה).

 3. בגלל שקשה לשכנע את העולם שהישראלים גם נפגעים, דווקא בגלל זה יש צורך בתעמולת רשת

 4. כלפי העולם המטרה צריכה להיות מודעות לכך שישנם שלושה אנשים שנחטפו ואין יודעים על מצבם. אם הם היו אזרחי מדינה גדולה כבר מזמן היו משתנים סדרי עולם. במישור הפרטי שלנו צריך להיות קמפיין מקיף שיבהיר לפוליטיקאים מי הביא אותם לשם.

  ובוא נשאיר ליאיר לפיד לכנות אותם שבויים בראיון הראשון שהוא יעשה להם אחרי שיחזרו

ה