סלולרי, אבל לא נייד

14 במאי 2007 מאת: ארז הדס-זוננשיין

לפני כשבועיים פניתי למשרד התקשורת בבקשה לדעת מה קורה עם החוק שמתיר לי לקחת את מספר הסלולרי שמלווה אותי שנים ולעבור לחברה אחרת. נענתי כי עפ"י סעיף 5א' אשר נכנס לתוקף בספטמבר 2006, נדרשו חברות הסלולר לאפשר ניידות מספרים. אבל מותר להן לעשות הכל, גם לצפצף על החוק ומכך יוצא כי הן נדרשו להגיע לבית המשפט לאור תביעה ייצוגית (על סך 10.6 מיליארד שקל) אשר הוגשה נגדיהן.

הדיון האחרון היה אמור להתקיים במרץ אבל הן דאגו לדחות אותו. בסוף יולי הקרוב אמור להתקיים דיון נוסף ואולי אז יצא עשן לבן. את המכתב, סיים נציג משרד התקשורת, בדעה אישית כי הוא מאמין שהנושא יכנס לתוקף בסוף השנה, ועדכונים בנושא יפורסמו בתקשורת.

כל מי שעוקב אחרי פועלו של שר התקשור, אריאל אטיאס (ש"ס), יודע כי הבנאדם עושה עבודת קודש גם מבלי להיות חבר בזק"א. לא מספיק שיש לנו חברות סלולר שעושות הכל לרעת הציבור, עד כה נאלצנו לסבול שרי תקשורת לא מועילים, כמו לימור לבנת שהיתה צריכה קדנציה שלמה כדי להבין שאם משלמים 99ש"ח בחודש לתשתית אינטרנט, זה מקדם טכנולוגית את האזרחים.

כולי תקווה כי ניידות המספרים אכן תכנס לתוקף עד ינואר 2008 ולו רק בגלל סיום ההתחייבות שלי בינואר לחברה הכחולה. השאלה היא לאיזו חברה כדאי לעבור? שהרי כולן עושקות אותנו, אבל איזו הכי פחות?

תגובות

5 תגוובת על ”סלולרי, אבל לא נייד“
 1. מאת אראלי:

  אין ברירה אמיתית; אם אין לך דיל ממשלתי;אינך בעל עסק גדול וגם לא מקורב לצלחת, המחירים בכל החברות יהיו גבוהים בשבילך.
  הפתרון עוד יגיע: טלפון סקייפ, בתקשרות WIFI (ובעתיד WiMAX).

 2. מאת דורון:

  אם אתה מוכן להשקיע קצת זמן עשה את מה שאני עשיתי. אחרי שקיבלתי הצעה מהחברה בה הייתי מנוי. פניתי לחברה מתחרה ושאלתי מה הם מוכנים לעשות כדי שאני אעביר את החשבון שלי אליהם. קיבלתי הצע הרבה יותר טובה (בכתב) וחזרתי לחברה בה הייתי מנוי. הם התחילו להתרוצץ (בטלפונים עד לסמנכ"ל התפעול) ובסוף קיבלתי עיסקה לא נורמלית וכשאני מתקשר למוקדים שלהם אני גם מקבל התייחסות מעולה.

 3. התגובה של דורון טובה, אבל אני ממליץ לך לעשות עוד משהו אחד לפני כן: שלוף EXCEL, בקש דוחות אחרונים של החשבון (יכול להיות שאפשרי דרך האתר) ותפלח את החשבון לפי מה אתה משלם: סלקום, אורנג', בזק, DATA וכו', ותבנה גרף יפה עם מספרים, ועם זה תעשה מה שדורון הציע. תתפלא כמה דף כזה (שלוקח בערך שעה עבודה כולל שליפת הנתונים) דופק חתיכת רושם לנציג שרות לקוחות! מנסיון.

  תודה,
  חץ

 4. כנראה שבאמת אין ברירה אלא לעשות את החישוב ולנסות את השיטה של דורון. אבל חשוב להגיד שכדאי לחכות עוד כמה חודשים כדי שיכנס לתוקף החוק שמאפשר לעבור בין החברות ולשמור על אותו המספר.

ה