גוגל+ חושפת את האימייל שלכם

25 בינואר 2012 מאת: ארז הדס-זוננשיין

Google+-

בימים אלו אני ואורן שותפי (ועל הדרך גם אחי) למייזם Shamza.com מחפשים אחרי המשקיע הנכון עבורנו, מה שמביא אותנו לנצל את כל הקשרים שלנו וגם לחפש כתובות אימיילים של משקיעים בכדי להציע להם להיצטרף לצוות המנצח  שלנו. אתמול, 24 לינואר, כאשר חיפשתי כתובת אימייל של משקיע הופתעתי לגלות כי גוגל+ לא בדיוק שומר על הפרטיות של המשתמשים. והנה הסיפור.

משתמשים רבים אוהבים לצלם תמונות ולהעלות אותן לPicasa, גם אני. גוגל+ מאפשר למשתמשים לייבא את התמונות מPicasa ולפרסמן בגוגל+. מדליק? מדליק!

מי מכם שמייבא את התמונות שלו לגוגל+ ודאי רוצה לשתף אותם עם חברים רבים, אך מה לעשות שלא לכל החברים שלכם יש גוגל+? אין בעיה, אתם יכולים לכתוב את כתובת האימייל שלהם וגוגל+ יזמין אותם לצפות בתמונות שלכם. מדליק? מדליק!

הרובוט של גוגל (זה של מנוע החיפוש) סורק את גוגל+ ולוקח כל מה שבא בדרכו, אלא שבאותו הזמן הוא גם אוסף את כתובות האימייל של מי שרציתם לשתף איתו את התמונות שצילמתם. כאן מתחילה הבעיה, כי לא רק החברים שלכם רואים את כתובות האימייל ששלחתם להם הזמנה לצפייה בתמונות, אלא גם מנוע החיפוש של גוגל וכל מי שמשתמש במנוע החיפוש של גוגל. לא נעים, נכון?

בעיית הפרטיות הזו הופכת להיות מעניינת כאשר כתובות האימיילים שנחשפות הן של מנהלי פיטנגו (כולל חמי פרס), גיגי לוי (888), ג'ף פולבר, אבי שכטר (Fring) , יוסי ורדי, דני שביט (אלבר) ועוד.

את כל כתובות האימייל הללו של אותם האנשים אפשר למצוא בהרבה אתרים, אבל כאשר גוגל+ פשוט שופך אותם לרגלי העולם זה כבר סיפור אחר. אין זו אשמתו של המשתמש ששולח לחברים שלו, אלא של גוגל+ שלא מסתיר זאת.

ועוד דבר, אם אתם אנג'לים המעוניינים להשקיע ב-Shamza.com, או יש לכם המלצה לגבי אנג'ל ספציפי, אשמח לשמוע על כך: erezson בגימייל.

 

 

מופיע בקטגוריות: כללי
תגיות: ,

האפשרות להגיב סגורה.

ה