להלה לנד

11 במאי 2007 מאת: ארז הדס-זוננשיין

אם יש מישהו שלא מכיר את האתר להלה הוא מתבקש להשפיל מבט ולצאת מהבלוג ברגע זה. אתר שיתוף הקבצים הגדול בארץ שעמד בפני תביעות משפטיות והינה הוא היום, ניצב לו בראש מורם וגב זקוף עם טראפיק מטורף שלא מבייש אף אתר. גם אני מכור לסידרה 'אבודים' ואין ספק שלהלה עונה על הצרכים שלי בצורה הטובה ביותר גם כשמדובר בתוכנות או סרטים מוכרים.

אבל הבעיה מתעוררת כשמדובר בטלוויזיה האמיתית אם זו מהדורת החדשות, תוכניות טלוויזיה כמו עובדה, הכוח ושאר הירקות. לא רק שאתרי שיתוף הקבצים נופלים בין הכסאות, הן בכלל לא רואות את האופציה הזו. כל הוגה דעה בתחום האינטרנט יגיד שטלוויזיה באינטרנט זה דבר נפלא. JOOST כבר מוכיחים את העובדה כי טלוויזיה באינטרנט היא ה-דבר הבא. כך גם השכילו לעשות ברשת כאשר גרמו לי לצפות בתוכנית "הישראלים" אך ורק דרך האינטרנט. מתי שאני רוצה, איפה שאני רוצה, ובקצב שלי.

אם אתרי שיתוף הקבצים ישכילו להבין, ביום מן הימים, שהשיתוף האיכותי שלהם עשוי דווקא להגיע מהתוכניות היומיומיות, רק אז הם עשויים לעשות את המהפכה האמיתית. רק כך אפשר לגרום לספקי התוכן הטלוויזיוני להבין שהרייטינג האמיתי שלהם נמצא באינטרנט ולא בטלוויזיה. ובעצם, רק כך אני אוכל לשבת בארומה ולצפות בטלוויזיה עם המחשב הנייד.

מופיע בקטגוריות: תרבות דיגיטלית
תגיות: , ,

תגובות

9 תגוובת על ”להלה לנד“
 1. מאת שי שלוש:

  אני ראשון !!!!!!!!!!!!11111

  joost זה פשוט דבר נפלא.

  שי

 2. אני שני!!!!!!!!!11111

  ברור שצופים ברוב התוכניות באינטרנט. הבאעסה הוא שזה בד”כ יום אחרי שזה משודר בטלוויזיה. מעבר לכך מול הטלוויזיה מתכנסים כל האנשים וצופים בתוכנית ביחד (מדורת השבט), בעוד מול המחשב זה כל אדם לעצמו (אני לא רואה בעתיד הקרוב התכנסות משפחתית מול המחשב כדי לצפות בארץ נהדרת. בשביל מה אם כולם יכולים לראות את זה מתי שבא להם?).

  אה כן, מלבד הנושא המעניין, התגובה הזאת באה לבדוק אם התוסף של שרשור התגובות עובד. תחזיקו אצבעות…

 3. מאת שי שלוש:

  אורי – העלאת נקודה חשובה לגבי "מדורת השבט"
  מעניין לאן אנו הולכים. אני מעדיף את מדורת השבט.

  יכול להיות שבעתיד כשהטכנולגיה תשתפר עוד, יהפוך המחשב למדורת השבט…

  אבל באמת העלאת נקודה חשובה

  שי

 4. אתה צודק במיליון אחוז, אבל הרעיון שלי הוא לא במקום…

  קח בחשבון שיהיה לך זמן לחברים כי תדע שאתה תמיד יכול לראות את התוכניות במחשב אחר כך

 5. מאת gyuval:

  קודם כל אני מכיר היום אתרי שיתוף שגם מספקים אומנם לא באופן רציף אבל עדיין מספקים תוכניות כמו עובדה.
  מפתיע אותי שאתה נותן את לה לה של הורדת סדרות. להשתמש באימיול להוריד סדרות? אני ממליץ מהר לשדרג לביטורנט.
  אגב בקרב המשתפים הכבדים אף אחת מהתוכנות כבר לא רלוונטיות והם משתמשים בקישורים ישירים.

  ועכשיו לדיון שלכם המחשב לא תופס את מקומה של הטלויזיה אלא תופס את מקומו של הממיר. אותה קופסא שחורה\אדומה\כסופה שיש לכם ליד המקלט.
  המדיה סנטר של מיקרופסט האפלTV הופכות את המחשב מאמצעי עבודה למרכז הבידור של הבית דרכו היום כבר אנחנו יכולים לראות את כל התכנים שיש לנו במחשב על הטלויזיה בסלון לגלוש באינטרנט וכו' וכו' וכו'

 6. השמועה אומרת שבטורנט צריך למצוא שרת פעיל… אם אכן נכון הדבר, זה זורק אותי לשנות התשעים שהייתי צריך להיכנס למירק כדי למצוא שרת FTP.

 7. מאת gyuval:

  ארז שרתי FTP עם סרטים\משחקים\תוכנות\סדרות יש גם היום תתפלא לא צריך לחזור לשנות ה-90 בשביל זה (והם יותר מהירים מכל תוכנות הורדות)
  אבל יש סרברים ציבוריים טובים שמתעדכנים.

ה