חוות דעת: Techonomy 3

8 באפריל 2011 מאת: ארז הדס-זוננשיין
Techonomy 3
Techonomy 3

בשנה האחרונה פגשתי מספר משקיעים, שותפים פוטנציאלים, רעיונות של לקוחות ובקיצור את כל המעגלים הסובבים רעיונות בתחום האינטרנט והמובייל. לפני חודש אמיתי אמר לי "תזמין לנו כרטיסים" ושלח לי קישור, וכשאמיתי אומר משהו אני איתו. ישבתי שם בקהל והייתי מלא הערכה לכל שש החברות שהציגו את המוצר שלהן ולא משנה מה הוא היה ואיך הם הציגו, מדובר במעמד לא פשוט מבחינתם וראוי להערכה, שהרי הם מקדישים חלק מחייהם בכדי להגשים את חלומם.

אבל מעבר למילים היפות כל מי שהיה בקהל חלפה בו מחשבה אחת, כמוני, כך אני נוטה לחשוב: במי הייתי משקיע? וזו התשובה שלי:

Magisto
המוצר הראשון (שגם זכה) קנה אותי מאוד. אהבתי את הרעיון והמוצר, הקלות בה נראה כי ניתן לערוך סרטונים ולעשות אותם מהנים יותר, אין ספק שמדובר בגימיק מעולה שיש לו פוטנציאל אדיר, במיוחד לאלו החובבים העלת תוכן ליוטיוב. אומנם השימוש בשירות כרוך בתשלום עפ"י הבנתי והרי זהו מודל כלכלי מכניס באופן מיידי, אבל תהיתי לעצמי מי באמת ישלם עבור המוצר הזה. מה עוד שאני באמת תוהה האם אנשים יעשו בו שימוש או שמה זהו גימיק נחמד בלבד עד אשר יוטמע ביוטיוב או באחד האתרי וידאו הגדולים.

חבר השופטים מאוד אהב את הרעיון. בזמן הצגתו הוזכר כי ישנה אפילו אפשרות לתיוג אוטומטי של פרצופים, דבר שאף שופט לא נתן את דעתו על העניין הרי אין בכך עניין של מה בכך כי אם פיתוח מורכב. אני מודה שאם הייתי בצד המשקיע בטרם המוצר מוכן, הייתי מרים גבה ובסופו של עניין אני מאמין כי לא הייתי משקיע את כספי כי הייתי רואה כאן פיתוח סבוך מידי. אין לי ספק כי הייתי מתחרט על כך לאחר מכן, אבל אני בוחר להיות כנה ולהגיד שלא הייתי שם את כספי מבעוד מועד, אלא רק לאחר שיוצג בפני חלק מהפיתוח לכל הפחות.

tingiz
אייל שחר, אתה זוכה בהשקעה הכספית שלי (מאה שקלים חדשים אותם תוכל לפדות במזומן או ארוחת צהריים). בניגוד לחבר השופטים שחיפש את הטכנולוגיה המורכבת, אני חושב שהרעיון שלך הוא המנצח האמיתי. ישבתי בקהל וחשבתי לעצמי, "אם רק תשקיע בשיווק והבאת לקוחות, הצלחת" ולא צריך יותר מזה. אני אוהב את הפשטות, אני אוהב QR קוד, יש לי אחד כזה על כרטיס הביקור אפילו. אני חושב שיצירת קהילה מסביב למוצר היא רעיון גאוני, מה עוד כשזה מגיע דרך המובייל. כמובן שהוראות הפעלה גם הן רעיון מבורך.

בניגוד לשופטים אני לא מחפש את החלום הנוצץ, באת עם רעיון פשוט שהכנסותיו מבוססות על שיווק בלבד ומעט טכנולוגיה (ביחס). במקומך, הייתי אף מציע לכל חברה שתחפוץ להקים אתר מובייל משלה שיכלול ADMOB, בעתיד תוכל למכור מדיה מפולחת ולהרוויח לא מעט כסף מכך.

 

מופיע בקטגוריות: כללי
תגיות: , , ,

תגובות

תגובה אחת על ”חוות דעת: Techonomy 3“
  1. מאת Yuval Adam:

    Interesting how we got an entirely different impression from the panel of judges.

    You thought they were too strict. Funny. I thought they were not asking the important questions. I believe the startups that launched are not innovative enough, and I think the judges did not focus their questions on product differentiation.

ה