גניבת לייקים: אבל אני בכלל לא אוהב את זה!

17 במרץ 2011 מאת: ארז הדס-זוננשיין

LikeJacking

לאחרונה החברים שלי בפייסבוק אשר עובדים בחיי היום יום בתחום האינטרנט והפיתוח החלו לעשות לייק לכל מיני סרטונים מוזרים. חברים מהסוג שאין שום סיכוי שיעבירו ספאם כלשהו לאנשים אחרים, אבל איכשהו גם הם נפלו למלכודת גניבת הלייקים וכך גם אני אחריהם. אז החלטתי לבדוק מאיפה זה בא ואיך זה עובד כדי שגם אתם תדעו להיזהר.

איך זה עובד?
ראשית זה חייב להתחיל בכך שמישהו מהחברים שלכם עשה לייק לסרטון אשר הופיע על הקיר שלו, מרגע זה מדובר בכדור שלג שקשה מאוד לעצור. למעשה מה שקורה בפועל, זה שהחבר שלכם בסה"כ לחץ על Play כדי להפעיל את הסרטון ואכן צפה בו, אבל באותה העת מבלי שהוא יודע הוא גם עשה לייק, וכידוע פעולת לייק כיום גורמת לכתבה להופיע על הקיר שלנו כאילו שיתפנו באופן מלא.

איך נמנעים מזה?
ברוב המקרים קשה מאוד להימנע מכך כי רוב הסרטונים נראים תמימים לחלוטין (דוגמה לעמוד). עם זאת, יותר ריאלי שחברים יקשרו ליוטיוב באופן ישיר ולא לעמוד שמציג סרטון מיוטיוב. אם בכל זאת לחצתם Play בכדי לצפות בסרטון, כנסו לעמוד הפרופיל שלכם והסירו את הלייק ודווחו על העמוד הרלוונטי.

LikeJacking
לגניבת הלייקים הזו יש שם רישמי, ואם אתם חברת שיווק שרוצה להרוויח מכך, או מתכנת סקרן, או סתם דיסלקט כמוני שסקרן לדעת איך זה עובד, תוכלו למצוא את הקוד כאן.

אם אתם מעוניינים בפיתוח אפליקציה לפייסבוק, אשמח לסייע. erezson [at] gmail.com

מופיע בקטגוריות: כללי
תגיות: ,

האפשרות להגיב סגורה.

ה