כל הארץ יזמים יזמים

19 ביולי 2007 מאת: ארז הדס-זוננשיין

אחת לתקופה מתפרסמים נתונים על כמות עורכי-הדין החדשים, רופאים חדשים, טייסים חדשים (תוך ציון כמות מספר הבנות) ועוד שלל נתונים וכמויות על המקצועות השונים. למה אני מעלה את זה? שלא במקרה נכנסתי לקהילת "יזמים ומשקיעים" בקפה דה-מרקר והופתעתי לגלות את כמות החברים בה. כמובן שניתן להניח כי לא כולם יזמים, אך עדיין, 1485 חברים!!

לפי כמות היזמים אני יכול להעריך כי כל שבוע מושקים לפחות שני פרוייקטים חדשים שאף אחד לא חשב עליהם. האם זה כך בפועל? האם באמת מושקעים כל כך הרבה מאמצים בפרוייקטים אינטרנטיים? איך זה שאני לא שומע על כל הרעיונות האלה? איך זה שהם לא מדווחים על ההמצאות החדשות שלהם?

אני מניח שברוב הקהילה מדובר ביזמים דמיקולו. קשה לי שלא לזלזל מאחר ואלו הם אותם האנשים שאוהבים לצאת בהצהרות שהווב 2.0 היה טעות וכו' וכו'. מצד אחד אני מכיר הרבה מאוד סיפורים יפים שיצאו לפועל בזכות הקפה, מצד שני, יש גם לא מעט זבל וצריך לברור טוב-טוב את הפניות המתקבלות.

בת'לכס, זה בדיוק כמו התוכנית "הכרישים" בערוץ 10 שמאפשרת לכל אחד להוציא לאור את המיזם שלו. ישנם המון אנשים שממצאים המון-המון פטנטים אך רק חלק מהם באמת שווים משהו. החיסרון והיתרון ביוזמות אינטרנט הוא הקלות. לפעמים הבלתי נסבלת ולפעמים הקלות והפשטות שמניבה תוצאות מדהימות.

אז כמו שיש היום פסיכולוגים שלמדו אך אסור להם לטפל, כמו שיש מאמנים אישיים שרוצים לשפץ לכם את החיים על סמך כלום, כך גם יש יזמי אינטרנט שלא כל כך יוזמים. כדי שלא ניפול שוב לבועה 2.0, כדאי שתבדקו טוב טוב איזה יעוץ אתם מבקשים וממי.

yazam.JPG
יזמי אינטרנט לשנת 2007

תגובות

תגובה אחת על ”כל הארץ יזמים יזמים“
  1. מאת שי:

    מה קדם למה ?
    היזם להמצאה או ההמצאה ליזם.

ה