אם הייתי המנהל מוצר של…

14 באוקטובר 2010 מאת: ארז הדס-זוננשיין

חייו של מנהל מוצר

את ההשראה לפוסט הזה קיבלתי בעקבות אפשרויות חדשות שהייתי רוצה לראות במוצרים בהם אני משתמש או השתמשתי, ומבלוג של מישהו שכ-ל הפוסטים אצלו הם בסגנון 'אם הייתי המנהל מוצר של…' אבל איבדתי את הכתובת כי הבלוג לא היה מספיק מעניין. את רוב הרעיונות שלי שלחתי לחברות\אנשים רלוונטים וכולי תקווה כי הם יצאו לפועל ויקלו לי על החיים וסביר להניח גם לכם.

אם הייתי המנהל מוצר של גוגל אנליטיקס
בשימוש ב-Segment כאשר בוחרים שלושה, האופציה של All Traffic נבחרת באופן אוטומטי. הייתי מאפשר בחירה אינסופית ולא מגביל לשלושה סגמנטים בלבד ובנוסף הייתי מבטל את בחירת All Traffic באופן אוטומטי.
בנוסף, הייתי מאפשר את הגדרת Segment  בצורה דינמית על כל דו"ח בו אני צופה וללא צורך ביצירה של אחד קבוע, לפעמים משתמש רוצה לבדוק משהו נקודתי ונאלץ ליצור Segment  קבוע.

אם הייתי המנהל מוצר של Dropbox (מה זה?)
את Dropbox  התקנתי בלפטופ על מערכת הפעלה Ubuntu, במכשיר הסלולרי על Android, ואני רוצה להתקין גם בעבודה כי זה הרבה יותר נוח משירות ה-WEB. אבל יכול להיות שמישהו ישב לעבוד על המחשב שלי ואני לא רוצה שהוא יראה את הקבצים שאני מאכסן בשירות הנ"ל, ולכן אני רוצה את האפשרות להגן בסיסמה על הגישה לקבצים שלי בכל כניסה.

אם הייתי המנהל מוצר של Google Reader
כאשר הבעלים של Segway נהרג, במשך 48 שעות הופיעו אינספור ידיעות על כך. זה גם קרה כאשר מיקרוסופט רצתה לרכוש את יאהו וזה חוזר על עצמו לפחות פעם בחודש. הייתי רוצה שגוגל יאפשרו ליצור פילטר המאפשר לי לסנן ידיעות באז למשך 48 שעות, קראתי פעם אחת את הידיעה, קראתי פעם שנייה את אותו נושא במקום אחר – כל שאר הידיעות ביומיים הקרובים לא רלוונטיות יותר.

דבר נוסף שהייתי משפר בגוגל-רידר, זה עמוד הבית. אם תבדקו את גוגל ניוז תראו שהוא יוצר עמוד בית המאחד את הידיעות המתוקשרות ביותר, הייתי רוצה שגוגל יצרו עמוד בית לגוגל-רידר כך שאוכל לקרוא את כל הכתבות כאילו היו העמוד הראשי של עיתון. בנוסף הייתי רוצה לדעת אילו מהכתבות שאני קורא הומלצו גם ע"י אנשים שאחריהם אני עוקב.

אם הייתי המנהל מוצר של מורפיקס
אחד הדברים שגוגל מאוד אוהבים זה מהירות טעינה. למעשה מהירות טעינת התוצאות במנוע החיפוש איפשרה להם ליצור את Google Instant, אותו פיתוח שנותן תוצאות בזמן הקלדה, וזאת לאור העובדה שהמנוע שלהם מגיב במהירות. אם אתם כמוני משתמשים במורפיקס מידי יום אתם בטח מכירים את נושא האיטיות שלוקח למנוע חיפוש להחזיר תשובה, מה עוד שבכל פעם שמקלידים מונח כל העמוד נטען מחדש, אלא שבניגוד לגוגל המציגה פרסומות שונות, במורפיקס הפרסומות נשארות אותו הדבר – לכן, הייתי מבטל את הטעינה המחודשת של האתר או לכל הפחות מצמצם את הזמן.

אם הייתי המנהל מוצר של Incredimail
על אף שאני בטוח שיש עוד משתמשים רבים אשר עושים שימוש במוצר שלהם, הייתי יוצר גרסת WEB. כמעט ואין היום מקום לתוכנות אימייל, אלו פינו את מקומם לטובת webmail, גם אלו המשתמשים בתוכנה שלהם מוגדרים בעייני כזמניים בלבד. אני מאמין כי ישנם אנשים רבים אשר היו מחליפים את תיבת הגימייל\יאהו שלהם בתיבה ססגונית כמו זו של אינקרדימייל.

בשורה התחתונה, אם הייתי המנהל מוצר של… אבל אני לא.

מופיע בקטגוריות: כללי
תגיות:

האפשרות להגיב סגורה.

ה