דפדפן אופרה – זה לא נגמר עד שהאישה השמנה שרה

26 במרץ 2010 מאת: ארז הדס-זוננשיין
דפדפן אופרה

דפדפן אופרה

הפעם הראשונה שהורדתי את אופרה היתה בתקופה שוואלה עוד היה עמוד הבית של כל דפדפן בישראל. עוד מהימים שוואלה היו באים הביתה לגולשים כדי לבדוק אם עמוד הבית שלהם הוא וואלה ובמידה ואכן היה כך הם היו מקבלים 1000 שקל. עוד מהימים בהם היה לוקח לוואלה להיטען במשך דקה וחצי, ולמעשה זו היתה הסיבה הראשונה שהורדתי את דפדפן אופרה, הוא איפשר לטעון אתרים ללא תמונות ותאמינו או לא אבל זו היתה אופציה חשובה בתקופת המודם האנלוגי 14,400.

מאותן שנים עברו אופרה שולטת בתחום הדפדפנים למובייל, זאת בזכות מהירות הטעינה ביחס לדפדפנים שונים גם אם מדובר באלו המובנים במכשיר. מבחן שנערך בין הדפדפן המובנה של אנדרואיד לבין זה החדש של אופרה הוכיח כי אופרה גוברת במהירות טעינת האתרים באופן גורף. מניסיון אישי אני יכול להעיד כי אכן ישנו יתרון משמעותי בטעינת האתרים באופרה מיני, הדפדפן למובייל.

אבל מה קורה בשוק המחשבים, איך קרה שאופרה הינו הדפדפן הנפוץ ביותר בשוק הרוסי? סביר להניח שאת זה צריך לשאול את אופרה עצמה כי יתכן שעשו שם שיווק נרחב. אך מעבר לכל ספק זהו נתון חד משמעי ובמידה ואתם מתכוונים להיכנס לשוק הרוסי כדאי שתזכרו זאת – אופרה הוא הדפדפן המוביל ברוסיה.

מכאן עולה השאלה איך יכול להיות שרובנו (להוציא אותי) טרם ניסינו את אופרה? על פי החוק האירופאי מיקרוסופט מחוייבת להציע אלטרנטיבות לאקספלורר, מה שהביא לאחרונה לגידול במשתמשי אופרה. אולי מדובר בחוסר המודעות שלנו לאפשרויות הטמונות באופרה, יכול להיות שמדובר במוצר מצליח שאין לתאר ואנחנו מפספסים את ההזדמנות להנות ממנו בדיוק כמו שאנחנו נהנים מפיירפוקס (מכרום אי אפשר להנות.נקודה).

מוצרים רבים סובלים מחוסר הצלחה לא בגלל שהם אינם מוצלחים מספיק, אלא בגלל שלא שיווקו אותם כמו שצריך.

אופרה מותקן אצלי מזה תקופה ארוכה, אני משתמש בו במקרי קצה בהם אני צריך לעבוד על יותר מדפדפן אחד. השבוע לקחתי אותו לסיבוב ניסיון כדי להבין האם הוא תחליף ראוי לפיירפוקס, ניסיתי להתקין עליו את כל מה שאני צריך כדי להנות מחווית גלישה בדיוק כמו בפיירפוקס, אלא שהופתעתי לגלות שהווידגטים המוצעים באופרה הם כביכול חיצוניים מהדפדפן עצמו ועל ווידגטים לבדיקת הגימייל אין על מה לדבר בכלל כי הם לא קיימים.

ייתכן ואופרה הוא אחלה דפדפן עבור המשתמש הפשוט, זה שגם אקפסלורר 8 היה יכול להיות בשבילו מספיק בהחלט. מצד שני, אופרה כבר השתלטה על שוק הדפדפנים למובייל ואי אפשר לדעת מה יהיה, אחרי הכל הנה ניתן לה הניסיון להרשים משתמשים ומסתבר שהיא עושה זאת לא רע. כנראה שצריך להמתין ולראות איך הם ינצלו את המומנטום שנוצר להם, או כמו באופרה: "זה לא נגמר עד שהאישה השמנה שרה"

סטטיסטיקות ונתונים אודות שימוש במערכות הפעלה\מנועי חיפוש\דפדפנים ועוד ניתן למצוא כאן

מופיע בקטגוריות: כללי
תגיות: , ,

תגובות

תגובה אחת על ”דפדפן אופרה – זה לא נגמר עד שהאישה השמנה שרה“
  1. מאת אברש'ה:

    בעבר ניסית את אופרה ודי הייתי מרוצה אל משהו מה חזרתי לפירפוקס, בשבעות האחרונותבעקבות הגלישה דרך הנייד חזרתי לאופרה חזרה והיכולת של אופרה להסתכרן עם דפדפנים נוספים מסוגה על הלינוקס ועל המחשב הביתי עם הנייד. כמו קבצים שנשמרו בדפדפן אחד ופתיחתם בדפדפן אחר (נכון יש דרכים אחרות לסיכרון בין כמה מחשבים שעובדות עם הדפדפנים).נותנת היתרון באופרה ניתן גם לסכרן פתקים ותזכורת בכול הדפדפנים שלה. שוב יש כלים לא פחות טובים בשוק. אבל לא תמיד הכלים האלו טובים גם ללינוקס גם לנייד וגם לוויוס 7. ככה שבזמן אחרון אופרה הופך להיות כלי מאוד פעיל אצלי.

ה