דיווח ראשוני: גוגל וסאן-דיסק ישתפו פעולה

5 ביוני 2007 מאת: ארז הדס-זוננשיין

זה לא באמת קורה, לפחות לא כרגע. אבל זה לא שהכותרת הגרנדיוזית שלי רחוקה מהמציאות. גוגל כבר מזמן עושה מאמצים רבים בכדי להפוך את הדפדפן שלנו (פיירפוקס, כן?) לתוכנה היחידה בה נשתמש. הדוגמה הטובה ביותר שניתן לתת כעת היא Google Gears, האפשרות החדשה של גוגל (בשלבי ניסוי מוקדמים) שתאפשר להריץ יישומי ג'אווה אוףליין.

אז איך סאן-דיסק קשורים לכל הסיפור?
לפני כחצי שנה רכשתי Disk On Key של חברת סאן-דיסק מדגם CRUZER הכולל זיהוי ביומטרי. השימוש העיקרי שלי במוצר הוא בפיירפוקס. היתרון בתוכנת Firefox Portable היא שניתן לקחת אותה לכל מקום: עם הפלאגינים, עם העיצוב, עם הסיסמאות, עם העוגיות ואפשרות הגיבוי היא הכי פשוטה בעולם. בתוך הפ"פ שלי מותקנים פלאגינים שונים: היומן של גוגל, קורא RSS, תוסף מיוחד למועדפים של גוגל, עדכון מייל, סרגל כלים ועוד שלל פלאגינים והכל בתוך תוכנת הגלישה. למעשה, תוכנת הגלישה מהווה אחוז ניכר (אולי למעלה מ-90%) מהעבודה על המחשב.

אין ספק כי אני מנצל כיאות את היתרון העיקרי של ה-Firefox Portable. למעשה, אני פועל עפ"י החזון של גוגל המעוניינים לגרום לנו לקחת את המחשב שלנו, את תוכנות הדסקטופ, לכל מקום שרק נרצה תוך הבנה כי לפעמים נגיע למקומות שאין בהם אינטרנט (פוסט על WEFI בקרוב) ולהשתמש בהן אוףליין, כמו יומן רשת לדוגמה.

כל אחד צריך DOK. גם אם יש לכם מחשב נייד (ויש לי אחד), היתרון בזיכרון נייד הכולל תוכנת גלישה עם כל התוספים הנלווים הוא עצום. הוא מאפשר לכם לקחת את היומן האישי שלכם לכל מקום, כי לפעמים לא בא לקחת את המחשב הנייד למרות שהוצאתם כמה אלפי שקלים נוספים כדי שהוא ישקול רק 1.8 קילו. אולי תגיעו לעמדת אינטרנט בחו"ל ותרצו לבדוק מייל ולגלוש קצת באינטרנט בלי להשאיר עקבות? אולי יש לכם בעיה לזכור סיסמאות אבל הדפדפן עושה זאת ללא כל בעיה.

אין לי ספק כי יבוא היום בו גוגל תשתף פעולה עם אחת מהחברות המייצרות DOK, על מנת ליצור מוצר הכולל תוכנות דסקטופ מסוג portable. רק אתמול קראתי בקפטן אינטרנט על חברה נוספת המגייסת כסף בכדי ליצור DOK מהיר ואיכותי לצרכים הנ"ל. התחרות בתחום רק הולכת וגוברת ומחכה שאנחנו, המשתמשים הכבדים באינטרנט, נחולל את מהפכת הניידות ונחרוץ גורלות, כמו את זו של מייקרוסופט.

מופיע בקטגוריות: גוגל,תרבות דיגיטלית
תגיות: ,

תגובות

6 תגוובת על ”דיווח ראשוני: גוגל וסאן-דיסק ישתפו פעולה“
  1. מאת תומר:

    אני הייתי קצת מפחד מלתקוע את הדיסק-און-קי שלי על מחשבים זרים שאני לא סומך עליהם. לך תדע איזה keylogger רץ על המחשב, וכמה פעמים המחשב הספיק לגנוב את קובץ הסיסמאות שלך בזמן שקראת מייל.

    הרבה יותר בטוח להשקיע מחיר של פחות מחצי מחשב ולקנות pda טוב שיוכל להתחבר לאינטרנט באופן אלחוטי ומשם להתחבר לשרתים מוצפנים.

  2. נראה לי שהפלגת קצת רחוק. על כל פנים, אני מאמין שאם יראו בדבריך איום ממשי, יהיה לכך פתרון. אבל אני בספק.

ה