האפליקציות באנדרואיד שלי

2 במרץ 2010 מאת: ארז הדס-זוננשיין
אפלקציות נבחרות לאנדרואיד

אפלקציות נבחרות לאנדרואיד

כמעט שנה עברה מאז שרכשתי את ה-G1, הסלולרי הראשון עם מערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל. מאז כבר התקנתי והסרתי ממנו אפליקציות רבות וגם גרסאות שונות של האנדרואיד עצמו, ולכן החלטתי לכתוב פוסט עם מספר המלצות לאפליקציות בהן אני משתמש ולספר בשתי שורות על כל אחת מהן. במידה ותמצאו לנכון להמליץ לי על אפליקצייה שעשוייה לעניין אותי, אל תהססו.

APNdroid – סלולרי עם אנדרואיד ללא חבילת גלישה לא שווה כלום. אבל מה עושים כשטסים לחו"ל ובכל זאת רוצים להיות זמינים להודעות טקסט ושיחות אבל לסגור את העברת הנתונים (גלישה באינטרנט)? APNdroid מאפשרת לסגור כל התקשרות מסוג 3D\GPRS\EDGE ובכל זאת  להיות זמין להודעות טקסט ושיחות

Babbler Lite – פייסבוק באנדרואיד. קבלו עדכונים ותעדכנו, תעשו לייק, תצפו בפרופילים, תעלו תמונות, תגיבו לאחרים ובקיצור: פייסבוק

Barcode Scanner – למי מכם שיש סמארטפון מכיר בוודאי את ה-QR Code המכיל אינפורמציה ומשמש להורדת אפליקציות מהמרקט ע"י בעלי אתרים או חברות פרסום. האפליקצייה הזו מאפשרת לצלם ברקודים ולבצע חיפוש בגוגל אך אני משתמש בה יותר להורדת תוכנות. להשוואת מחירי מוצרים ישנן תוכנות טובות יותר.

CHOMPsms – אפליקצייה תחליפית להודעות סמס. האמת שאין בה שום דבר מיוחד אבל לכל מי שיש אנדרואיד התבלבל לפחות פעם אחת בין הודעות טקסט לגיטוק בגלל העיצוב הזהה, ובמקום לדבר בגיטוק אתה מוצא את עצמך שולח הודעות טקסט כאילו דיברת בצ'ט. האפליקצייה הנ"ל יצרה עיצוב של בועות שיחה מה שעוזר להבדיל בין הודעות טקסט לגיטוק, עיצוב זהה להודעות SMS באייפון.

Fring – אחת האפליקציות היותר מוכרות המאפשרת שיחות קוליות בסקייפ, אך גם ניתן לדבר באמצעות רוב שירותי המסרים המידיים כמו איסיקיו, מסנג'ר וגם לעדכן את הטוויטר, אך היתרון הבולט שלה הוא הסקייפ ולשם כך בלבד אני משתמש בה.

Meebo IM – מיבו מאפשרת להתחבר לשירותי מסרים מידיים בדיוק כמו תוכנות רבות ואחרות. למה מיבו? כי התרגלתי אליה וטרם מצאתי לה תחליף ראוי או יותר נכון לא מצאתי בה שום דבר שאינו תקין. מיבו מאפשרת להתחברת למסנג'ר, גיטוק, איסיקיו, הצאט של פייסבוק ועוד.

Notepad – מכירים את זה שאתם מדברים עם מישהו ואתם חייבים לרשום משהו שהוא אמר? מכירים את זה שאתם יושבים בישיבה ואתם רוצים להקליד לעצמם תזכורות או רשמים מהישיבה? האפליקציה הזו היא 'כתבן' פשוט ללא שום פונקציה מיוחדת של עיצוב, אלא שיש בה משהו אחד קטן ומיוחד – היא עושה סנכרון לשרת. אם יוצא לכם מידי פעם לאפס את המכשיר (WIPE) אין לכם יותר מה לדאוג. אם אתם רוצים לגשת למסמכים הללו מהמחשב השולחני – אפשרי גם כן.

Quick Calendar – לא מדובר באפליקציה כי אם בווידג'ט המאפשר לכם לקבל את הפגישות הקרובות בבר הנגלל (יש לו שם רישמי?) ולהישאר מעודכנים. ישנם כל מיני ווידג'טים המאפשרים לכם לקבל תקציר של היומן, הווידג'ט הזה הוא המועדף עלי כי הוא נותן תקציר מכמה יומנים, ובגלילה פשוטה.

Twidroid – לאחרונה ישנם דיונים רבים על האפליקציה הטובה ביותר לטוויטר. הרבה אנשים מעדיפים את Seesmic אבל ההעדפה שלי היא בהחלט טווידרויד הוותיקה שמובילה במספר ההורדות על פני כל אפליקציית טוויטר אחרת. הסיבה לכך שאני מעדיף אותה היא האופציה המיוחדת לפתיחת תמונות באפליקציה עצמה, וממשק המשתמש המאוד נוח שלה.

Weather – אפשר לוותר על כל החזאים בתשלום של ערוץ 2 או 10, אפליקציה פשוטה לקבל תחזית על כל עיר בעולם. לאחרונה נוספה אפשרות של וודיגט המאפשרת להציב תחזית על הדסקטופ.

Wirless Tether for Root Users – לא תמיד כבל ה-USB נמצא עלי ואין לי אפשרות להפוך את הסלולרי למודם. לשם כך נוצרה האפליקציה הנ"ל המאפשרת להפוך את הסלולרי לראוטר אלחוטי. ניתן לאשר גישה לכרטיסי רשת ספציפיים בלבד, לחסום גישה, להגביל התחברות עם סיסמה ובקיצור כמעט כל מה שראוטר רגיל מאפשר. שימושי מאוד בשעת צרה

מופיע בקטגוריות: כללי
תגיות: , , ,

תגובות

4 תגוובת על ”האפליקציות באנדרואיד שלי“
 1. אני ממליץ על APNdroid – אפליקציה שחוסמת גלישה ב-3G בלחיצת כפתור ומונעת מאפליקציות שמסנכרנות עצמן אוטומטית לבזבז את חבילת הגלישה ללא בקרה.

  עוד אפליקציה שאני אוהב היא Toggle Settings שמכילה מסכי וידג'טים הניתנים לקוסטומיזציה ומאפשרים בקרה על הרבה מאד פעולות בלחיצת כפתור.

  ובאגף האפליקציות חסרות הערך הממשי – Hypnotic Spiral.

 2. מאת שי שלוש:

  אני מרגיש שבקרוב יהיה לי אנדרואיד
  תודה על הסקירה

  שי

 3. אתה תנטוש את הנוקיה?!?! היתה עכשיו רעידת אדמה או שזה רק אני?

ה