מיקור חוץ (Outsourcing) – כדאי לדעת וגם לנסות

27 באוקטובר 2009 מאת: ארז הדס-זוננשיין
מיקור חוץ - Outsourcing

מיקור חוץ - Outsourcing

אין לי ספק שאי פעם יצא לכם לקרוא כתבה על מיקור-חוץ או במינוח האנגלי Outsourcing. במידה ובכל פעם שנתקלתם במילה הזו המשכתם לכתבה הבאה, כדאי שתדעו כי מדובר בשימוש בחברה חיצונית כתחליף להעסקת עובדים לתחומים שאינם תחום הליבה של העסק. לא פעם מוצאות את עצמן חברות רבות משתמשות בשירות מיקור חוץ גם עבור תחומי הליבה של החברה, וזאת על מנת לתת מענה יותר טוב למוצר או לקוחות.

למה מיקור חוץ?

חברות מיקור חוץ יעשו רבות כדי לרצות אותך, הלקוח. זהו אחד היתרונות הגדולים ביותר של עבודה עם חברה חיצונית, הם יודעים כי לפעמים הרבה יותר קל להיפטר מספק שירות מאשר מעובד. כחלק מהרצון של חברות מיקור חוץ לרצות אותך הן יעבדו לא פעם מסביב לשעון, גם אם נדמה לך כי המחוייבות שלהן כלפיך היא לתשע שעות ביממה בלבד אתה עשוי למצוא כי החברות הללו ישקיעו בך שעות רבות מעבר לכך.

מעוניינים לפנות לשרותי מיקור חוץ? דברו איתי 050-5590712

כמו בכל חיי מוצר אנחנו נדרשים באמצע הדרך לשירותים שונים מכורח הנסיבות, לא פעם תמצאו לגלות שאותן חברות שכבר נותנות לכם שירותים שונים, עשויים לתת לכם גם שירותים נוספים להם אתם נדרשים מעבר למה שתוכנן. חברות רבות אף יילמדו תחומים מסויימים במיוחד עבורכם. אם לדוגמה אתם מעוניינים לבנות ווידג'טים כי החלטתם שזהו הצעד השיווקי הבא של המוצר שלכם, תופתעו לגלות כי אותה חברה אשר נאמנה לכם מזה תקופה, תשמח ללמוד תחום חדש על מנת לתת לכם מענה. עם זאת, זמן הלימוד יהיה על חשבונכם. בשורה התחתונה אני עדיין מוצא את זה משתלם, מי שהיה עד כה ספק שירות הופך לחלק בלתי נפרד עוד יותר מחייו של המוצר שלכם ובכך מגדיל עוד יותר את המחוייבות שלו.

מיקור מחוץ לארץ

אני מקווה ששכנעתי אתכם לתהות על הפעם הבאה שתצטרכו להקים צוות מתכנתים, QA, תמיכה וכו'. גם אם לבסוף החלטתכם תהיה להקים צוות חדש בתוך החברה הרי שאם תתהו ותבדקו מה מציע לכם השוק, עשיתי את שלי. ואם תחליטו לבדוק מה מציע לכם השוק בוודאי אחת המדינות הראשונות אליהן תפנו תהיה הודו שכבר עתה ידועה בתור מדינה המספקת שירותי מיקור-חוץ רבים וזאת לאור המחירים הזולים. אבל הודו היא לא היחידה, גם יפן תשמח לתת לכם שירות ותתפלאו לשמוע, גם ישראל. אני מודה שהתנסתי עם מיקור חוץ במדינות שונות אבל בישראל טרם ניסיתי זאת על אף ששמעתי כי המחירים של חברות הממוקמות באשדוד דרומה, או כרמיאל צפונה זולות יותר. לא מזמן אף שמעתי על חברה בנצרת אשר מודה כי המחירים שלה אינם זולים כמו בהודו, אבל היכולת לתקשר בעברית עושה לפעמים את ההבדל בבחירת ספק השירות.

זו אולי לא סיבה משכנעת אבל יש ייתרון קטן בעבודה עם חברות מיקור חוץ מחו"ל, הם עובדים ביום שישי עם עודף משימות שהשארת להם מיום חמישי מבלי שתפריע להם בעבודה. וביום ראשון יש לך את ההזדמנות להכין תוכנית עבודה למשך השבוע מבלי שהם ישבו לך על הראש. גם אם זה לא נשמע לכם כל כך משנה, תתפלאו לפעמים לגלות כמה זה עוזר.

אני מודה שאיכות העבודה למתכנת בהודו אינה משתווה כלל למתכנת ישראלי, גם העלות לא. לוקח זמן לפתח את יחסי העבודה ולבנות סדר יום, זוהי אחת המשימות העיקריות בעבודה עם חברות מיקור חוץ. נוהלי העבודה, שעות עבודה, דוחות ובמיוחד ייעול העבודה על מנת לחסוך זמן וכסף. אין ספק שעבודה בשלט רחוק היא דבר לא פשוט אבל בהחלט אפשרי. זהו אולי אחד הגורמים העיקריים להצלחה, זה קשה אף יותר מניהול צוות איתו אתה יושב מידי יום או יומיים. במידה וזיהיתם יכולת ניהול אצל אחד המתכנתים שלכם, תוכלו לתת לו לנהל צוות חיצוני על מנת לבדוק את יכולות הניהול שלו. בשורה התחתונה ישנם הרבה מאוד יתרונות למיקור חוץ, כדאי שתנסו זאת בפרוייקט הבא שלכם במקום להעמיס עוד קצת על המתכנתים הקיימים.

 

מעוניינים לפנות לשרותי מיקור חוץ? דברו איתי 050-5590712

תגובות

3 תגוובת על ”מיקור חוץ (Outsourcing) – כדאי לדעת וגם לנסות“
 1. מאת דן קשאני:

  ובכן אני בכלל רציתי להגיב על הפוסט הקודם- על ואללה – אבל נתקלתי בשגיאה מוזרה.. סתם רציתי לידע אותך
  ERROR:
  Threaded Comments can't find the 'addcomment' div.
  This is probably because you have changed
  the comments.php file.
  Make sure there is a tag around the form
  that has the id 'addcomment'

  בכל מקרה, חזרה לואללה – ההסבר לכך שהם לא רוצים שגוגל יכנס להם עם העכבישים לכל דף באתר היא מאוד פשוטה, ואללה גדולים מספיק ויש להם היסטוריה מספקת וגם הווה בשביל שגוגל ידרג אותם בתור האתר השני הכי נצפה בישראל, מיד אחרי וויי נט דרך אגב.. ומכיוון שיש מליון לינקים נכנסים לוואללה ויש לו רנקינג מאוד גבוה, הוא לא צריך תעבורה נוספת של סקריפטים של גוגל שיוסיפו לנפח הגולשים שלו… זה ההסבר הפשוט על כל פנים.

  :)

 2. תגיד אתה רציני בתגובה שלך?! לוותר על תעבורה בשביל עוד חשיפה עבור המפרסמים שלך? עבור התוכן שלך? אם זו היתה התגובה של מנהל השיווק או ה-CTO של וואלה הייתי מפטר אותו באותה השנייה.

 3. מאת דן קשאני:

  רציני לגמרי, אתר בסדר גודל ואללה, לא צריך שיגיעו לכתבות מלפני כמה חודשים דרך גוגל את רובו המוחלט של הגולשים הוא מקבל מתוך האתר בזמן הווה, מי שימצא אותו בגוגל אחרי כמה חודשים הוא זניח, מה גם אני מניח שלא בכ-ל ואללה יש את התגית, ומה גם שיש אתרים שבאמת מפחדים שעכבישי גוגל יוסיפו נפח שעלול להאט אותם ואת גולשיהם.. אני לא מואללה, יש מצב שהם לא חשבו על זה לעומק וקיים מצב שיכול בהחלט להיות שהם סתם מפגרים.
  :)

ה