מחזירים את החרמון למייל

22 במאי 2007 מאת: ארז הדס-זוננשיין

מגיע לגוגל המון שבחים על הסינון המדהים שהם עושים לדואר הזבל. אבל אחד קטן וחצוף הצליח להסתנן אל תיבת הדואר הנכנס שלי ולדווח לי שהגיע הזמן להחזיר את החרמון לציבור. המחאה הציבורית החדשה של החברה להגנת הטבע היא כנגד התשלום עבור הכניסה לאתר החרמון. לאלו שלא מעודכנים בנושאי טבע וגנים, החברה להגנת הטבע יוצאת כנגד אנשים הגובים תשלום בכניסה לאתרי טבע. עד כה הם יצאו כנגד בעלי שטחים על גדות הכנרת אשר גובים תשלום בכניסה, וכעת הם יוצאים כנגד בעלי אתר החרמון.

אני איש מאוד ירוק. אני לא זורק זבל ברחוב, גם לא מסטיק. אני תומך בכל פעולה ירוקה גם כמו זו שיצאה כנגד תוכנית ספדיה שרצתה לרמוס לנו את נופי ירושלים אל מול הסטף. אבל למה לשלוח אלי דואר זבל עם המחאות הירוקות שלהם? על אף היותי תומך נלהב של פעולות ירוקות, אני מתלבט האם ללחוץ על העצומה אותה קיבלתי במייל על אף עצם היותה ספאם, שהרי המטרה מקדשת את האמצעים. אך מעצם הלחיצה על הקישור במייל אני מחזק את הפעם הבאה בה ירצו להפגין ולהיעזר באמצעים וירטואליים.

אני חושב שהפתרון ההולם להפצה ברשת הוא להעביר לאנשים הקרובים אליך, לעובדים ולפעילים שלך, והם יבחרו איך ולמי להעביר הלאה. את המחאה נגד אתר החרמון אני מאוד מקבל, וכבדרך אגב אני מציע לחברה להגנת הטבע לפעול גם כנגד מקומות קטנים יותר כמו נחל שניר. אבל על הקישור במייל אני לא אלחץ כדי לא לנפח להם את הסטטיסטיקה שתחזק את הדעה שהפצה במייל מועילה, אלא אני אכנס לאתר ואצביע בכוחות עצמי.

לחתימה על העצומה לחצו כאן. חג שמח

מופיע בקטגוריות: תרבות דיגיטלית
תגיות: ,

האפשרות להגיב סגורה.

ה