סליחה, יש לכם אינטרנט?

26 באפריל 2008 מאת: ארז הדס-זוננשיין

לפני מספר שבועות חזרתי מסיבוב קצר באירלנד ולונדון. לפני שטסתי, אמרתי להורים שלי שיישארו מחוברים למסנג'ר כדי שכאשר אתחבר באמצעות הסלולר לרשתות אלחוטיות, אכתוב להם שהכל בסדר. כאשר הגענו (אני והלביאה שלי) לאירלנד, חיכה לנו שם רכב שכור שליווה אותנו בחציית אירלנד. מידי יום הגענו לפאבים (כי אין שם מסעדות) בכדי לאכול ארוחות צהריים ובערב ל-B&B (בתים פרטיים המציעים חדרים וארוחת בוקר). לכל אורך המסלול הופתעתי כי לא היתה ולו רשת אלחוטית אחת אליה יכולתי להתחבר. אולי, הצלחתי לאתר רשת אלחוטית אחת בודדה שגם אליה לא הצלחתי להתחבר.

ביום האחרון באירלנד הגענו לדבלין, עיר הבירה (כפל משמעות), שם יצאנו לטייל ברחובות העמוסים שנראים בדיוק כמו תל אביב. ובכן, גם שם לא מצאתי רשת אלחוטית כלל. בשעות הערב כאשר יצאנו לאכול במסעדה איטלקית, הצלחתי לאתר רשת אלחוטית אחת בודדה אשר למזלי דווקא שידרה טוב ולא נאלצתי לעמוד בתנוחת טאי-צ'י כדי לשמור על הקליטה.

אני לא יודע אם יש טעם שאפרט על הנושא בלונדון כי הוא בדיוק אותו הדבר, פשוט אין רשתות אלחוטיות פתוחות או נעולות. אלא שההפתעה הגדולה באמת היתה בהית'רו, שדה התעופה של לונדון, שם ישנן כחמישה חיבורים אלחוטיים אלא שכולם בתשלום של 5 פאונד (כפול 7) לשעה אחת בלבד! בעוד בשדה התעופה בן גוריון האינטרנט הוא"חינםאיןכסף".

אני מתפרנס מSEO וניהול פרוייקטים עבור השוק העולמי כאשר אחד מהם הוא איטליה. באיטליה ישנם עוד כפרים בהם משתמשים במודם אנלוגי, הידעתם?! אתם יכולים לתאר לעצמכם? בשוויץ לדוגמה, הראה לי שותף לעבודה כי האתר הראשי (איבדתי את הכתובת) העוסק בספורט, כלל איננו מאונדקס בגוגל, אתר אשר מכיל מי-יודע-כמה-עמודים ונהנה מפרסום עשיר וכל זאת מכניסות ישירות בלבד ללא קידום אורגני או הפיכת האתר לקריא ע"י מנועי חיפוש לכל הפחות. האם אתם מבינים באיזו שנה טכנולוגית חיים באירופה? האם אתם מצליחים להבין עד כמה אנחנו מתקדמים כאן בישראל?

לפני שבועיים פורסמה ידיעה בטמקא: ישראל במקום ה-18 . אני חושב שמאחר ויש כל כך מעט חיבורים לאינטרנט באירופה, לא פלא שהם גולשים מהר יותר.

מופיע בקטגוריות: כללי
תגיות: ,

תגובות

תגובה אחת על ”סליחה, יש לכם אינטרנט?“
  1. מאת תומר:

    לפני מספר חודשים יצא לי להיות בבלגיה. לא רק ששם היו קיימות נקודות אלחוט פתוחות וזמינות בעיר עצמה, אלא שבמלון בו ישנו הייתה נקודת אלחוט פתוחה של המלון (וזה גם פורסם באתר המלון ברשת), בעוד במלונות איכותיים יותר האלחוט היה בתשלום.

    לנו, כתיירים באירופה המצב ממש קשה; בדרך־כלל נעדיף להימנע מתשלום באמצעות כרטיסי אשראי, ונקודות האלחוט הללו מכריחות אותנו לשלם בתעריפים יקרים יותר מחיבור באמצעות הרשת הסלולרית.

ה