וואלה – השם ינקום

18 במאי 2007 מאת: ארז הדס-זוננשיין

עד לפני שנה וחצי (אם זכרוני אינו מטעה אותי) וואלה היה עמוד הבית שלי. לא באמת גלשתי בו, לא באמת קראתי כתבות (פרט את מדור המחשבים שהיה שייך לסיוון), אבל אני זוכר מעולה את היום בו החלטתי להפוך אותו לעמוד הבית. זה היה בסוף שנות ה-90 כאשר וואלה יצאו בתחרות של חלוקת כסף לכל מי שיהפוך אותם לעמוד הבית. בכל שבוע הם ביצעו ביקורת פתע אצל אחד מבין הנרשמים לתחרות, ווידאו כי אכן עמוד הבית שלו זה וואלה, והנה הכסף.

מאז ועד לפני שנה וחצי חיכיתי שוואלה יתדפקו על דלת ביתי ויתנו לי את הכסף. אבל הם לא הגיעו, ולקח לי המון זמן להבין שיש עמודי בית אחרים עד שבסופו של דבר החלפתי לפורטל חדשות אחר. הייתי שם כשהם קנו את IOL והייתי שם כשהם יצאו בפרסומות לטלוויזיה עם "שקם את עצמך", הייתי שם עוד כשהיה להם HEADER סגור עשוי GIF עם מפה. קראתי את כל הכתבות שאמרו להם שהגיע הזמן לשקם את עצמם וגם בתקופה שכל ריפרש העלה את סימן השאלה בצורה אחרת. הייתי גם הייתי שם. השם "וואלה" היה מותג מצליח מעבר לכל ספק, הוא קידם את האינטרנט למקומות מכובדים ונתן לראשוני האינטרנטים עמוד בית אמיתי. "תכנס לוואלה" היו שתי המילים הראשונות שנאמרו כאשר רציתי להסביר למישהו איפה מוצאים תוכנה, מאמר מעניין או סתם לעשות הפצת "מפה-לאוזן".

אבל כולם כבר יודעים שבוואלה אין מה למצוא. וואלה זה שם של אתר שלא אכפת לו מהגולשים שלו, לא אכפת לו מהתכנים שלו, הוא לועג לעדות בסקרים שלו, המנוע חיפוש מועתק, ואם אתם מחפשים דילים טובים כדאי שתרשמו לשירות המייל, כי כמות הספאם שם פשוט מדהימה. אני לא נוהג לאחל דברים שליליים לאחרים, אבל אני תוהה על היום שוואלה ידווחו על קשיים אמיתיים. אני מחכה ליום שהם יצאו מהבועה של עצמם ויבינו כמה האתר שלהם ירוד. על אחת כמה וכמה, אני מחכה שהגולשים שעוד גולשים בטעות לוואלה, יחדלו מכך. אני לא אומר את הדברים הללו מתוך שנאה לוואלה, אלא בעקבות הזלזול שלהם לגולשים.

וואלה היה פעם ה-פורטל באינטרנט הישראלי. אבל מאז שטפו מים רבים את הנהר ואין לי כל ספק כי כל העסק הזה שנקרא "וואלה" הוא בגדר עניין של זמן עד שהבועה הפרטית שלו תתפוצץ לו בפנים. יבוא היום שהשם שלהם שהוביל אותם קדימה, הוא זה שיהיה הצלקת שלהם, אין לי כל ספק בכך. ועל אף כל זאת ישנה מילה אחת טובה שאפשר להגיד על מקום אחד שוואלה לא הרסו: וואלה שופס

מופיע בקטגוריות: תרבות דיגיטלית
תגיות:

תגובות

תגובה אחת על ”וואלה – השם ינקום“
ה