קידום אתרים באינטרנט

שימוש בבלוג כאמצעי לקידום אתר

בלוג היא פלטפורמה אינטרנטית המאפשרת לכל אדם לכתוב כתבות (פוסטים עפ"י המונח המקצועי) בכל נושא בו הוא מעוניין, לחשוף אותו לגולשים אחרים ואף לקבל תגובות. היתרון הבולט של כתיבת בלוג היא הקלות בה ניתן לפרסם פוסטים ללא צורך בידע טכני, דבר המאפשר לכל בונה אתרים לחסוך זמן בבניית פלטפורמת פרסום כתבות, ולבעל האתר לפרסם את דעתו הכתובה בקלות.

הפלטפורמה הקיימת ליצירת בלוג הינה מערכת WordPress אותה מכיר כל בונה אתרים, התקנתה פשוטה ולא דורשת ידע מיוחד. לאחר שחברת בניית האתרים התקינה את תוכנת הוורדפרס, כל שנותר הוא להתחיל לכתוב את דעתכם.


למה זה טוב?
כיום ישנן חברות (וסטודנטים) שיכתבו עבורכם תכנים רלוונטיים ומקוריים בעבור תשלום, ואין בכך רע בכדי להזין את האתר בתוכן ממוקד ורלוונטי ולהעשיר אותו במידע ואת הגולש\צרכן בידע. אלא שהבלוג יאפשר לכם לא רק להזין תוכן רלוונטי, אלא ליצור התקשרות עם לקוחות פוטנציאלים ובכך להגדיל את אמינותכם.

תארו לעצמכם כי אתם כותבים תשקיף עתידי על החברה שלכם, במידה והיא חברה בורסאית ההשלכות עשויות להיות מרחיקות לכת. אם אתם חנות ג'אדג'טים, תוכלו לדווח לצרכנים שלכם על מוצרים חדשים שהושקו בעולם או הגיעו לחנות שלכם בין אם היא וירטואלית או מוחשית.


איך זה עוזר לכם מול גוגל?
התשובה פשוטה: בראש ובראשונה יהיו לכם יותר דפים באתר, כל פוסט שתכתבו הוא דף בפני עצמו, מה שאומר שגוגל עשוי להגדיל את ביקוריו באתרכם אם תתמידו בכתיבה ופרסום פוסטים מאחר והוא יבין שהאתר מתעדכן לעיתים דחופות והוא ירצה לקבל את המידע שלכם.

היתרון השני והבולט הוא קישורים. ככל שהתוכן שלכם יהיה יותר אטרקטיבי ומעניין, כך תגדילו את הסיכויים שבלוגרים אחרים ידברו עליכם ויקשרו לבלוג שלכם ללא דרישה לקישור בחזרה. בנוסף, ישנם אתרים אשר מקשרים באופן אוטומטי לכל פוסט שתכתבו. המטרה של אותם האתרים היא ליצור אינדקס בלוגים איכותי, כך תוכלו להגדיל את מספר הקישורים לבלוג שלכם ואף להשיג קוראים רלוונטיים לתחום, שאולי יהיו לקוחות ביום מן הימים.


לסיכום

• יצירת בלוג לקידום אתרים באינטרנט – ייתן לכם אמינות אל מול הלקוח
• יצירת בלוג לקידום אתרים באינטרנט – יוסיף לכם דפים לאתר ויביא להגדלת הסריקה ע"י גוגל
• יצירת בלוג לקידום אתרים באינטרנט – מכניס קישורים מאתרי בלוגים ללא צורך בקישור חוזר