קידום אתרים באינטרנט
איך לבחור מערכת CMS
אם אין לכם שום מושג בבניית אתרים אבל האתר שאתם רוצים לבנות דורש עדכון קבוע, אתם ודאי תתקלו בפתרון הנוח של מערכת CMS שתאפשר לכם לבנות את האתר שלכם ללא כל ידע בשפת תכנות. הפתרון הזה מאוד יעיל ונוח, אבל יש כמה דברים שחשוב לדעת ולוודא בטרם תשימו את כספכם על מערכת כזו.

חתונה קתולית
רוב מערכות ה-CMS נועדו לא רק בכדי לאפשר לכם לבנות בקלות את האתר עליו אתם חולמים, אלא גם בכדי לחתן אתכם עם חברת האכסון המספקת לכם את המערכת. כלומר, אם יום אחד תחליטו כי חברת האכסון כבר אינה עומדת בדרישותיכם, לא תוכלו לקחת את קוד האתר ולעבור לחברה אחרת. רצוי לוודא כי מערכת ה-CMS בונה את האתר כך שהוא איננו תלוי במערכת ה-CMS עצמה.

IP אחיד
ישנן חברות המאכסנות את כל האתרים על אותה כתובת IP, מה שאומר כי במידה ואחד האתרים המאוכסן בחברה יעבור על נהלי גוגל, עשוי גם האתר שלכם להיענש. המצב האולטימטיבי לקידום אתרים באינטרנט הוא אתר אחד בלבד על כל IP, לכן חשוב לוודא כי אתרכם מקבל כתובת IP בלעדית.

קישור לעמוד הבית
וודאו כי מערכת ה- CMS מאפשר ליצור מתפריטי האתר קישור לעמוד הבית אשר תהיה אבסולוטית, כלומר: http://www.domain.co.il ולא כמו שנהוג במערכות מסוג זה: http://www.domain.co.il/site/index.asp?depart_id=41101

שליטה חופשית בקוד
לפעמים צריך לבצע שינויים שונים בקוד, חשוב לוודא כי ישנה אפשרות לבצע שינויים חופשיים בקוד באמצעות מערכת ה-CMS. סביר להניח כי במידה ותוכלו לקחת את קוד האתר לכל חברת אכסון אחרת, תהיה לכם גם האפשרות לבצע שינויים חופשיים בקוד.
עיצובים ב-CSS
על מנת לשמור על קוד נקי ולא עמוס, חשוב לוודא כי מערכת ה-CMS יוצרת קובץ עיצוב חיצוני (CSS) אשר בו יהיו כל העיצובים, ולא בעמודי התוכן עצמם.

כתובות באנגלית בלבד
יש חברות אכסון שלא מאפשרות להעלות תיקיות או קבצים הכתובים בעברית, לכן חשוב לוודא כי המערכת יוצרת שמות קבצים ותיקיות באנגלית בלבד למקרה ותרצו לעבור חברת אכסון.

תפריטים בג'אווה
אחת האפשרויות שמציעות מערכות CMS היא תפריטים שפותחים תפריטים נוספים כאשר עומדים עליהם, יש לשים לב שלא מדובר בתפריטי ג'אווה מאחר וגוגל איננו קורא ג'אווה.