קידום אתרים באינטרנט
הוספת אתר לאינדקסים בדרך הנכונה
מתוקף תפקידי, ניהול תחום החיפוש בתפוז, אני מקבל בקשות רבות להוספת אתרים לאינדקס. בכל יום אני נאלץ לשנות את הטקסט עבור 20% מהאתרים בגלל טקסט לא-תקין. הדעה הרווחת (והמוטעית) היא כי צריך לדחוס את כל הביטויים הקשורים באופן ישיר ועקיף לאתר, הן בכותרת האתר והן בתיאורו. חשוב לזכור כי אינדקס אתרים משמש את הגולשים לקבל מידע על חברות ואתרים כשם שדפי-זהב מציגים את הלקוחות שלהם (בגרסה המודפסת), לכן חשוב לכתוב את המלל בעברית בלבד.


אז איך ממלאים נכון את טפסי הרישום לאינדקסים?

שלב ראשון - כותרת
הדבר החשוב ביותר בהוספת אתר לאינדקס אתרים היא הכותרת. הכותרת היא המפתח אל האתר שלכם, מאחר והיא המקשרת אליו, לכן, אם בצעתם מחקר מילות מפתח איכותי, חשוב כי תקדמו את המושג הרלוונטי עבורכם באמצעות קישורים. לכן, אם האתר שלי עוסק בקידום אתרים באינטרנט, רצוי לכתוב את שם האתר או כותרתו (כל אינדקס וניסוחו), "קידום אתרים באינטרנט", ולא לכתוב את שם החברה. אלא אם מדובר בחברת מותג.

שלב שני – מלל הסבר
מה הדבר הכי חשוב שהייתם רוצים שהלקוחות ידעו עליכם? תחומי העיסוק שלכם? שנות הפעילות? היכן אתם ממוקמים? מי הלקוחות? מלל ההסבר היא הבמה הקצרצרה שלכם (בתפוז – 160 תווים כולל רווחים) בכדי לספר על העסק שלכם. זכרו! רשימת מכולת בסגנון מילות מפתח איננה מלל הסבר!

שלב שלישי – מילות מפתח
רוב אינדקסי האתרים יאפשרו לכם להוסיף מילות מפתח בכמות מוגבלת. אם אתם עוסקים בעיצוב אתרים או עיצוב בפנים, אין טעם לכתוב את המילה "עיצוב" במילות המפתח מאחר והעורך יסיר זאת. לכן, בצעו מחקר מילות מפתח איכותי בטרם תבקשו להוסיף את האתר לאינדקסי אתרים.

שלב רביעי – מיקום האתר
אינדוקס איכותי משמעותו כי האתר נמצא בקטגוריה המתאימה ביותר לתחום עיסוקו. כבר הוכח כי גולש יעדיף ללחוץ עוד פעמיים על העכבר ולהגיע לקטגוריה הרלוונטית בו הוא ימצא את כל האתרים בתחום בו הוא מתעניין. לכן, הקפידו להזין את האתר בתת-הקטגוריה הרלוונטית ביותר. בתפוז השקנו מנוע חיפוש לאלו המעוניינים להוסיף אתר בכדי להקל על מציאת הקטגוריה הרלוונטית.


לסיכום
עורכי אינדקס אתרים מקבלים המון בקשות מידי יום להוספת אתרים לאינדקס. סביר להניח כי אם תכתבו מילה עם טעות כתיב כמו קדיום אתרים במקום קידום אתרים, העורך לא ישים לב לכך. לכן רצוי להקפיד למלא את הטופס כמו שצריך ולבדוק היטב בטרם שולחים את הבקשה.