איקס אפס

בכל פעם שאני מתקין תוכנה חדשה, ההתקנה מחליטה לדחוף לי לתפריט "התחל" תיקייה/קיצור דרך חדש שאין לי שום שימוש בו.
אמנם ברוב ההתקנות אפשר לבטל את זה, אבל לרוב אנחנו (אני) פשוט עושים next next next ולא שמים לב למה שקורה על המסך.
אני אישית נוהג לתייק את קיצורי הדרך שלי בתוך תיקיית "תוכנות" על שולחן העבודה ואין לי כמעט שום שימוש בתפריט התחל.

לעיתים אני נחרד להיכנס אליו ולגלות מליארד וחצי תיקיות חדשות שצברתי בלי לשים לב וצריך לקמבן את עצמי כדי למחוק את כולן בצורה יעילה.
או ללחוץ דבל קליק על אחת התיקיות כדי לפתוח אותה בחלון חדש, לעלות רמה, לסמן את כל התיקיות ואז למחוק (וגם אז לא כולן ימחקו כי משום מה הן לא מופיעות במקום אחד). או שאני לוחץ לחצן ימני על כל תיקייה ואייקון ומבקש למחוק.

היה לי מאוד יעיל ושימושי אם פשוט היו שמים לי אייקון מחיקה קטן אחד. אולי אפילו אחד כזה שבשילוב עם shift, לא ישאל אותי בכלל לאישור מחיקה.

אגב.
אם כבר אנחנו בענייני שמישות, אתם מוכרחים לנסות את התוכנה ש"במקרה" סימנתי שם.
היא לא מושלמת, אבל הרעיון שלה מעורר השתאות.

ומה דעתך בנושא?

ישנן 8 תגובות, הצטרף לדיון

 1. מאת א"ז:

  אני באמת לוחץ נקסט נקסט עד שמופיע הקטע עם ה-V, אז אני יודע שצריך להסיר את הסימונים של הקיצורים או של חלקים מההתקנה

 2. מאת אמיתי טויטו:

  גם אני, אבל הבעיה שלא תמיד ההתקנות מאפשרות לבחור את זה. ולעיתים בשביל לקבל את האייקון על הדסקטופ (במקום לחפש אותו אחר כך בתיקיית התוכנה), אני חייב לאשר את כל ההוספה.

 3. אני היחיד שקורא את כל מה שכתוב בתהליך ההתקנה?

 4. מאת אמיתי טויטו:

  אתה היחיד הרבה דברים צציק P:

 5. מאת בצלאל:

  אני בכלל שונא התקנות שמשנות לי דברים במחשב בלי לשאול אותי. החל מאיקונים על שולחן העבודה ועד שינוי דף הבית בדפדפן או התקנת "תוכנות עזר" שלא ביקשתי ואין לי צורך בהן.
  בכל מקרה, אני לא משתמש לא בחלק התוכניות של תפריט התחל ולא באיקונים על שולחן העבודה. התוכנות שאני עובד איתן באופן קבוע מרוכזות בסרגל הפעלה מהירה.

 6. מאת אמיתי טויטו:

  תוכנות שמשנות לי יותר דברים מעבר להנחת האייקון שלהם על הדסקטופ ובתפריט התחל מקומן לא על המחשב שלי. אני מיד מייחס אותן לקטגורית הג'אנק.

 7. מאת ולנסיה:

  דווקא יש כמה תוכנות שימושיות עד חיוניות שבהתקנתן מוסיפות זבל (למשל, yahoo toolbar לדפדפן אקספלורר, שאחר כך גיהנום להיפטר ממנו). בדרך כלל גם אי אפשר לדעת מה ההתקנה רוצה להוסיף לך עד שאתה באמת מתקין. כדאי לשים לב טיפה למה לוחצים בהתקנה. אף אחד לא חושבת שתקרא את הסכם השימוש (ולראיה, האגדה האורבנית אודות החברה שבטיחה פרס כספי למתקשר לטלפון מסוים. ההבטחה והטלפון פורסמו בסוף חוזה ההתקנה ורק אדם אחד התקשר לבסוף לגבות את הפרס), אבל כשאתה מאשר – נסה לשים לב מה אישרת.

  בדיחה ידועה בחוגינו (תמיכה טכנית טלפונית) נוגעת לתוכנה שכולה באנגלית (היה יכול להיות סינית באותה מידה לרוב המשתמשים הישראליים) ובתהליך ההתקנה מופיעה הצעה להירשם. כדי להמשיך בלב שקט יש ללחוץ register later, אך אם תשומת הלב שלך נדדה בזמן ההתקנה המשעממת, אתה עשוי לומר "כן, תלחץ OK" ולהיתקע בעמוד ההרשמה עם הגאון שלחץ בלי להקריא לך אפילו שיש עוד כפתור בדף ולא יודע לצאת ממנו…

 8. מאת אמיתי טויטו:

  עם תוכנות לא ממש מזוהות, אני די נזהר (יחסית).
  למזלי, עד היום לא "נתקעתי" עם תוכנה שהתקינה לי דברים מעבר לקיצור דרך מציק בתפריט ההתחל.
  אולי זה כבר עניין של אינסטינקט לזהות אותן עוד לפני ההתקנה (:

תגובות ללא פייסבוק