חשד: Ynet איבדו את עצמם

דף הבית של Ynet הגיח לחיינו לפני כ-8 שנים והביא עימו סוג של מהפכה.
המעבר מעולם הדפוס לאינטרנט היה נראה מוזר בדקות הראשונות, אבל מהר מאוד התרגלנו לעובדה שאנחנו יכולים לקבל חדשות ברמה איכותית ובצורה נוחה בכל זמן שנרצה.
על העיצוב הופקד אחד מגדולי המעצבים והטיפוגרפיים בעולם, נוויל ברודי שמו, ואין ספק שהוא הוכיח שאפשר לחשוב מחוץ לקופסא ועדיין לא להתבלבל עם עיצוב מוזר ושגוי. קל מאוד לטעות כשמנסים לעשות משהו אחר ממה שהורגלנו לו.
באותם ימים (לא ממש שונה מהיום), דף הבית השולט בעולם החדשות שלנו באינטרנט היה וואלה! וממש ניתן להבחין בהבדלים בין שתי הגישות השונות.
אמנם וואלה! שורד עד היום ומקבל לא מעט חשיפה, אבל (ואני אתנשא מעט ברשותכם) אנשים הגיוניים יעדיפו את Ynet. גם בגלל התכנים, וגם בגלל הנוחות.

במהלך השנים, אנשי Ynet הצליחו להשחיט את העיצוב והדביקו אותו בוירוס האכזרי שנקרא הפרסום הישראלי ברשת.
באנרים צצו מכל עבר ונגיעות הברודי איבדו מכוחן…יש לי תחושה שהוא היה מציץ מדי פעם באתר ורועד מפחד על מה שעשו לו.

יש לי גם תחושה שהבוקר הוא פתח את עמוד הבית (נגיד וככה הוא פותח את הבקרים שלו) וחטף סחרחורת.

אני חושב שבר הניווט בראש העמוד ממש לא הגיוני שם.
נכון, בר ניווט בראש אתר הוא דבר נפוץ ומוכר, אך כשהוא מוגש בצורה כל כך עמוסה עם כפתורים גרפיים אנכיים בגוונים שונים, שורת לינקים מעל ומתחת (כשאחד מהם בצבע אדום)…זה כבר ממש מאבד מההגיון שלו.
יש סיבה שנוויל שם אותם מתחת לכותרת הראשית שאמורה להישאר בראש. היא הדבר הכי חשוב ואני לא צריך לעבור פרסומת (כנראה, יש לי חוסם, אני רואה רק שטח לבן וריק) + גוש לינקים בשביל להגיע אליה.

בר ניווט נכון, אמור להיות משהו שכשאני צריך אותו, הוא מופיע. הוא לא כופה את עצמו עלי ונמצא שם בצד למקרה וארצה להגיע לאנשהו.
אם ניקח את האנלוגיה הכי נפוצה – ממשקי משתמש ורכבים – נוכל להגיד ש-Ynet בעצם תקעו לנו את ההגה ומוט ההילוכים בדיוק על השמשה.

אבל אני לא רק אקטול, מלבד הבר, השינויים האחרים מינוריים ונכונים.
הטאבים, נגן הוידיאו החדש (שנפתח מיד במסך מלא. טעות נוספת) והרחבת התכנים לצד ימין…אני נורא בסדר עם כל אלו.

אני בטוח שכולנו נמשיך לגלוש שם. אחרי הכל, אנחנו שם בשביל התכנים בעיקר וההרגל יעשה את שלו. אבל עדיין…קצת צורם מה שקורה שם.
לא יודע, מרגיש כאילו מישהו צייר שפם למונה ליזה (נסחפתי?).

ומה דעתך בנושא?

ישנן 2 תגובות, הצטרף לדיון

  1. מאת Xslf:

    תודה על האזהרה לגבי נגן הוידאו. כשעובדים ברזולוציות גבוהות (אני עובדת ב-1920X1200) דברים שנפתחים אוטומטית במסך מלא הם *מאוד* מעצבנים.
    אולי זה דווקא טוב שנגן הוידאו החדש שלהם עדיין לא עובד עם השועל…

  2. מאת אמיתי טויטו:

    כנראה שלפעמים (חוסר) תקנים מצילים חיים (;

תגובות ללא פייסבוק